Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
UPDATE:

Prije postavljanja TL431 sklopa:

- +15V sam rješio tako što sam uzeo direktno sa pina C Frekventnog Multiplikatora i vodim ga kroz LA3 desno gdje cu kasnije spajati ga na OPAMP-e
- -15V sam vodio ispod RE1 (stavio jumper) i sa njega kroz LA3 vodim na desno gdje ce kasnije iti isto spajanje na OPAMP-e
- za lijevu stranu imam vec gore +15V a -15V cu staviti jedan mini jumper koji ce preko voda +15V davati -15V za napajanje OPAMP-a
- RE2 sam stavio dva jumpera (prvi jumper ide sa pina 11 i ide na TRIOUT te ce tu kasnije biti spojen OPAMP za TRIOUT, drugi jumper ide na kond kod IC3 pa me zanima dali moze da bude tako dugi vod do RE2 sa IC3 ili da smiljam drugu verziju? Gledao sam da kond kod IC3 bude cim blize nogici da ne pokupi neko RF smece sa okoline)
- RE2 je tako postavljen zbog zadnja dva desna pina koji mi trebaju da upotpunim donji desni dio sa TL431 sklopom zato takva orijentacija RE2 releja.
- dva voda koja su jedan do drugog dal da smanjim debljinu tih bakrenih vodova sa 1,016mm na 0,762mm ili je tako OK? Vodovi se ne dodiruju.
- nemogu izbjeci silne jumpere ali se trudim da ih bude čim manje, ali pošto smo rekli da će sa gornje strane da ide Ground Plane biti ce 2-Layer PCB pa jumperi nisu problem jer ce sa gornje strane biti odmaknuti od GND-a jedno 1,016mm ili više ako bude trebalo.

Evo Braca ako je ovako OK vođenje napajanja sa donje strane na gornju javi pa da krenem dalje. S time da ako idem koju drugu kombinaciju vođenja +/-15V mora ići dužim putem oko pločice desno ili lijevo(i sa lijeve strane bi se dali implementirati) ali su onda vodovi napajanja dugački, mislim da ovim jumperima sam smanjio vodove napajanja na najmanju moguću mjeru.

@Khadgar2007
Dokle si stigao sa PCB dizajnom? Vidio sam da si već skoro gotov, ostalo ti par elemenata da routiraš i da finaliziras PCB.


Attached Files
.pdf   Function Signal GENERATOR - Layout.pdf (Size: 127,07 KB / Downloads: 12)
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by ronovar - 03-21-2019, 10:36 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)