Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Mali Update:

- routiran komplet SINEWAVE oscilator
- gledao sam da "+" i "-" budu cim krace veze OPAMP-a a OUT da bude duzi jer nemogu na sva tri parametra da budu krace veze, takoder sam gledao da i budu cim kraca putanja prema releju
- bypass kondenzatore sam gledao da stavim cim blize nogicama IC-a
- ispao je taj jedan jumper ali nisam ga mogao izbjeci pa sam ga stavio na V+ napajanju (izbjegavao sam jumper raditi na ulazima i izlazima OPAMP-a zbog impendancije jumpera, lemnog spoja)...dosta sam "mozgao" za ovaj OPAMP kako da ga smjestim, da se izbjegnu silni jumperi i da se dobe cim krace veze sa IC-a na rotary switch i prema ostalim elementima i releju.
- putanja koja su duza na layoutu prema lampama me zanima dali mogu da budu duze veze ili moram da razmjestam drugacije da budu cim krace veze prema lampama?
- provjeriti duzinu veza ako je ok pa bi onda krenuo dalje, ako ne sto da onda ispravim
- zamislio sam da idem sa relejem RE2 desno od rotary switcha i  onda tu popunim sa jos jednim opampom, a gore sto je ostalo puno mjesta (izmedu dva rotay switcha i lampi bi stavio ostatak IC-a i sitnih elementa da popunim PCB i da bude PCB cim manja, a lampe bi onda kad se to popuni stavio malo gore zbog hladenja).
- prazan dio izmedju P1, P2 i PSU konektora mi je taman mjesta za ugurati 78L05 stabilizatora sa bypass kondovima i da bude cim blize ulaznim klemama i filterskim kondenzatorima.Tako da ce taj dio biti popunjen.
- ako se ima prijedlog za IC kako da se izbjegne jumper ili drugaciji razmjesta, slobodno napisat...mada mislim da bolje od ovog razmjestaja nemoze.

Eto layout sinusoidnog oscilatora je tu pa molim kritike (idemo dio po dio layouta oscilatora da se dobije optimalni routing i krace veze).


Attached Files
.pdf   Function Signal GENERATOR - Layout.pdf (Size: 120,83 KB / Downloads: 29)
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by ronovar - 03-18-2019, 10:35 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)