Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Quote:Ako mozes za ovaj signal sa attenuatora i pin 4 konektora da skiciras u paintu shemu i oznaku brojeva ili padova, jer mi nije jasno...
Ti si ovo već korektno uradio, samo sam ja pogrešno interpretirao, tako da ne treba ništa dodavati. Deo ispod koga stoji VBI1094A je zapravo dvopolni JST konektor odakle ide veza prema BNC gnezdu na prednjoj ploči.
Treba jedino masu (pin 2) tog konektora na šemi povezati sa čvorištem R39/R42 da bi pri crtanju PCB bilo jasno šta je namera.

Quote:Sad vidim da sam ja stavio 3296W potenciometar na PCB za RV1 a mora da bude stereo i za njega me zanima dali mora da bude na PCB ili da stavim isto JST XH2.54 4-pinski konektor?
Za FREQUENCY_1 i FREQUENCY_2 an shemi me zanima dali da crtam footprint za lemljenje na PCB ili da stavim konektor 1x6 pinski JST XH2.54?
Ovo gore se odnosi na istu stvar, zato sam ih spojio.
Potenciometar RV1 definiše frekvenciju oscilatora, dvostruki je (stereo) i neće biti na PCB. Pošto je spojen kao reostat, dovoljan je jedan 4-polni JST, ili, još bolje,  dva dvopolna da bi svaka sekcija pota bila najkraćim putem povezana sa svojim kondenzatorima.

Još par napomena:
  • Module 1: sve GND priključke, LIN- i LIN+ spojiti na masu.
  • PCB će se montirati izolovano od mase kutije i sa istom će biti povezan samo na jednom mestu. Zato kod ulaza napajanja na pločicu (konektror PSU) predvideti na vodu mase (pin 2) jedno pristupačno lemno mesto sa rupicom od 1,2mm za tu vezu. Ja tu obično koristim standardni pljosnati pin od 2,5mm i odg. papučicu na kablu, v. ovde: https://forum.yu3ma.net/thread-1508-post...l#pid80295 (veza izmedju XLR priključka i konektora napajanja).
  • Sada vidim da nisam nacrtao, a bilo bi lepo da imamo i jednu LED na prednjoj ploči za indikaciju ON/OFF, pogotovo za one koji neće imati ugradjeni frekvencmetar.
  • Prekidač ON/OFF takodje nije ucrtan, ali to će se rešavati u sklopu napajanja - ja verovatno neću imati ispravljač u kutiji instrumenta.
Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 03-11-2019, 10:08 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)