Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Hvala na trudu!

Da idemo redom, pa dokle stignemo jer uskoro moram da krenem...

Quote:JST XH2.54 4-pinski konektor na koji se leme zice na ATTENUATOR (a on se stavlja na prednju ploču uređaja)
Ovo je u redu, ali treba mala dopuna: signal se sa atenuatora (preklopnika) vraća na pin 4 konektora. Veza do BNC gnezda na prednjoj ploči treba odatle da ide sa dva provodnika, vruća sa pina 4 i masa sa tačke gde se spajaju R39 i R42. Tu treba predvideti lemno mesto sa dva pada, kao za dvopolni JST, pa će graditelj sam odlučiti hoće li ga ugraditi ili će na BNC ići koaksijalnim kablom (isto kao za FreqCntr).
Da se dogovorimo oko naziva komandi:
  • FREQUENCY: fino postavljanje frekvencije pomoću RV1
  • FREQUENCY MULTIPLIER, odn. FREQ. MULT.: postavljanje frekventnog opsega pomoću SW1
  • FUNCTION: izbor vrste signala (funkcije) pomoću SW2 (sinus, četvrtka, trougao)
  • LEVEL FINE: izlazni nivo, potenciometar G$1 na tvojoj šemi
  • LEVEL COARSE: grubi atenuator SW3
Quote:Dodani bypass elektroliti kod svih opampa pa samo njih provjeriti onako na brzinu dali sam dobro okrenuo polaritet. Takoder stavio sam im diameter 10mm zbog toga da se mogu staviti i veci elektorliti npr 220uF/35V (ima diametar 10mm) dok 220uF/25V ima 8mm diametar.
Nema potrebe da se povećava mesto za bajpas elektrolite, kapacitet od 22 do 47uF je sasvim dovoljan.

U prilogu je izmenjena skica preklopnika FUNCTION, pogled je sa strane osovine.

Ostajem ti dužan još jednu kontrolu šeme, videću da li ću danas još stići.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 03-10-2019, 03:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)