Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
U prilogu ispravci pa da rezimiramo shemu:

- telefonska sijalica ce biti na strani komponenti (udaljena ce biti sijalica od sijalice 9mm)
- dodan JST XH2.54 4-pinski konektor na koji se leme zice na ATTENUATOR (a on se stavlja na prednju ploču uređaja)
- za FUNCTION preklopnik je dosta losi DS pa neznam kako treba da budu padovi pa ako mozes prilazem dolje sliku u PNG da je otvoris u PAINT-u i unutar padova upises brojeve padova i da maknes ili dodas padove koji trebaju na footprintu jer gledam DS i neznam gdje sto ide pa da onda samo tvoj modificirani crtez ubacim u EAGLE footprint.
- dodani na C1 i C2 15mm padovi koji ce se spajati direktno na ove axijalne kondenzatore (pa time imamo raster 22.86mm za axijalne i 15.00mm za radijalne kondenzatore)
- sa lijeva na desno ce ici:

- FREQUENCY
- (preklopnik opsega koji je to switch ili potenciometar na shemi? pitam zbog toga dali ide direkt na PCB ili na prednju plocu zbog footprinta)
- FREKVENCOMETAR (EXT oznacen na shemi) (tu sam predvidio 2pinski 2.54mm razmaka konektor sa kojim se ta dva pina spoje na externi frekvenciometar)
- FUNCTION
- FINI ATTENUATOR je oznacen kao LEVEL na shemi i on sam predvidio da ide na PCB jer je u takvom kucistu, ako mora ici na predji panel ako moze mouser sifra sa srednjom duzom ruckom)
- GRUBI ATTENUATOR je oznacen kao SW3 ili ti ATTENUATOR i za njega je stavljeni JST XH2.54 4-pinski konektor na koji se leme zice na ATTENUATOR koji se nalazi na panelu
- BNC konektor ima na shemi isto JST XH2.54 koji se sa zicama spaja na vanjski BNC konektor koji ce se nalaziti na prednjem panelu

- dodani bypass elektroliti kod svih opampa pa samo njih provjeriti onako na brzinu dali sam dobro okrenuo polaritet. Takoder stavio sam im diameter 10mm zbog toga da se mogu staviti i veci elektorliti npr 220uF/35V (ima diametar 10mm) dok 220uF/25V ima 8mm diametar.
- dodani 220uF/35V na ulaz napajanja (PSU)
- renumbering svih komponenti u shemi i pločici

Eto to je to, prilazem kompletnu shemu koja je kompletna ostaje jos samo da se rjese footprintevi i onda moze na layout.


Attached Files Thumbnail(s)


.pdf   Function Signal GENERATOR - Schematic.pdf (Size: 43,92 KB / Downloads: 9)
.pdf   Function Signal GENERATOR - Layout.pdf (Size: 92,96 KB / Downloads: 10)
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by ronovar - 03-10-2019, 01:28 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)