Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(03-09-2019, 08:04 PM)Khadgar2007 Wrote: *kuc kuc* 
Jel može malo kritike na trenutačno razvijanje layouta?  Big Grin
Evo preliminarnih komentara:
  • Svidja mi se dosadašnji rad i mislim da je već solidna baza za dalji razvoj. Za sada nisam primetio da ima grešaka u povezivanju elemenata.
  • Razdvajanje napajanja sinusnog oscilatora: vidim da je napajanje sinusnog osc. i komparatora za četvrtke trenutno zajedničko - treba ih razdvojiti, i to tako da od sinusnog idu tri voda ka ulazu napajanja (+, -, Gnd). Na taj Gnd treba da dodju masa sijalica (trenutno nepovezana), SW1/1, pin 3 od RV1, i (ako je moguće) pin 3 od U2 i R (Gnd oscilatora im je referenca). Mase relea mogu takodje da budu na tom Gnd vodu.
  • Svi ostali aktivni elementi mogu da imaju zajedničko napajanje.
  • Sijalica LA3 (telefonska) će morati da se lemi sa strane bakra i to horizontalno jer je visoka, a drugi razlog je što bi u vertikalnom položaju bila osetljiva na mikrofoniju i druge mehaničke smetnje. Mislim da je to lako dobiti zaokretanjem lemnih mesta za 90º, v. ovde: https://forum.yu3ma.net/thread-1959-post...l#pid92561
  • Medjuosno rastojanje preklopnika je trenutno 40mm, da nije tesno za prednju ploču - dugmad obično imaju prečnik od 20-25mm? Možda bi još neko mogao da kaže svoje mišljenje Smile 
  • Rekao bih da je širina bakarnih traka trenutno 1mm. Obzirom da je ovo SMD verzija, možda bi mogle da se smanje na 0,5mm jer bi se na taj način smanjili i kapaciteti izmedju njih.
Toliko za sada, javiću se ako bude još nešto.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 03-10-2019, 12:37 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)