Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
ronovar:

Quote:telefonska sijalica je precrtana tocne dimenzije i na sredini sijalice su dodana dva pada koja se spajaju po shemi i razmaka su 7.62mm i rupa je 1.2mm i montirat ce se dali da je stavim sa bakrene strane ili strane komponenti zbog lakseg hladenja? Bit ce montirana horizontalno bas kako si Braca pokazao na onoj slici samo mi napisi jeli zbog hladenja bolje na bakranoj  strani ili strani elemenata?
Sijalice se montiraju na strani komponenata. Hladjenje nije tema jer kroz njih teku male struje, ali je preporučljiva toplotna izolacija, što nema uticaja na crtanje PCB.
Quote:molim provjeriti dali footprint stima za FUNCTION FREQUENCY i ATTENUATOR (oni ce se lemiti direkt na PCB pa dali brojevi i fizicka komponenta odgovara stvarnoj komponenti jer         nemam nijedan doma da provjerim a bitna mi je provjera jer kad sve to stisnem oko njih elemente kasnije nece vise biti moguce raditi preinake oko layouta, zato mi je bitna ova provjera  jesam li dobro nacrtao footprintove)
Preklopnik "Attenuator" ne bih lemio na pločicu - on je jednostavan i neka ga svako bira po svome. Montira se na prednju ploču.
Lemne maske (footprint) za preklopnike "Frequency" i "Function" su korektne, moraš jedino voditi računa da ovaj drugi ima tri položaja i zato ima tri kontakta manje (prema slici koju sam ranije dao). Nedostaju mu kontakti 4, 8 i 12. Lorlin nema takav preklopnik, zato je u BOM model koji pravi C&K.
Quote:C1 i C2 bi stavio radijalne MKP pa ako moze mouser sifra za MKP radijalni (15-20mm raster ili manje, sa rasterom vecim od 20 nebih stavljao jer ce to samo povecati PCB, a ovako ako se nadje koji sa 15mm ili manje bit ce odlican)
Ja bih ipak ostavio mogućnost za dva tipa kondenzatora, kao što sam već pisao za SMD verziju pločice. Evo linka za PP kondenzator sa rasterom od 15mm:
https://www.mouser.ch/ProductDetail/WIMA...AWCg%3D%3D
Njegova dužina je 18mm, tako da se stavljanjem još jednog lemnog mesta od 21mm ne menjaju mnogo dimenzije pločice. Pored toga, kondenzatore iz BOM-a (raster 21mm) sam već isprobao u RIIA pojačavaču i znam da imaju vrlo niska izobličenja.

Quote:Takoder ako se ima zelja gdje koji rotary switch treba da bude na panelu (da se dobi estetika), moze u paintu da se skicira gdje koji ide.
Položaj preklopnika "Function" nije kritičan (u razumnim granicama) jer on prenosi signale amplitude 2,5V, tako da se tu mogu uzeti u obzir estetski faktori.
Osim preporuke da komande idu s leva na desno (pot za frekvenciju, preklopnik opsega, mesto za frekvencmetar iznad njih), zatim birač tipa signala, fini i grubi atenuator, BNC za izlazni signal na desnom kraju prednje ploče), trenutno nemam drugih ideja za prednju ploču, pa neka se jave i potencijalni graditelji Smile .
Quote:i na kraju provjeriti shemu jesam li dobro sve precrtao sa originalne Bracine sheme, jer nekad i ja znam zaboraviti koji element ili koju poveznicu.
Kao što sam već napisao, ja nisam našao greške na šemi. Odsustvo bajpas elektrolita je moj propust, ali sada je prilika da se uključe u projekat.

To je trenutno sve s moje strane.

Pouzdrav i puno hvala na podršci i trudu.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 03-09-2019, 11:37 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)