Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Evo imam ja puno pitanja, dovrsio sam schematic sa footprintevima i napisat cu sto sam sve stavio i dali je tako Braca zamislio da se radi:

- za OUT (BNC konektor) i EXT (prikljucak za vanjski frekvencometar) stavljeni je ovaj konektor koji se lemi na PCB i onda sa adapterom i zicama se spaja na PCB i konektor (slika1)
- za prikljucivanje +15V GND i -15V stavio sam PCB Terminal Block 5mm razmaka 3-pinski (pa se sa zicama sa PSU-a spoji na taj konektor) (slika2)
- telefonska sijalica je precrtana tocne dimenzije i na sredini sijalice su dodana dva pada koja se spajaju po shemi i razmaka su 7.62mm i rupa je 1.2mm i montirat ce se dali da je stavim    sa bakrene strane ili strane komponenti zbog lakseg hladenja? Bit ce montirana horizontalno bas kako si Braca pokazao na onoj slici samo mi napisi jeli zbog hladenja bolje na bakranoj    strani ili strani elemenata?
- LA1 i LA2 sam stavio tocni footprint raster 3.18mm, spaja se po shemi i isto pitanje dali da se stave na bakranu stranu ili sa strane elemenata?
- razmak izmedu LA1 i LA2 i LA3, tj izmedju svakog ce biti 18mm da se moze staviti toplinska izolacija
- molim provjeriti dali footprint stima za FUNCTION FREQUENCY i ATTENUATOR (oni ce se lemiti direkt na PCB pa dali brojevi i fizicka komponenta odgovara stvarnoj komponenti jer         nemam nijedan doma da provjerim a bitna mi je provjera jer kad sve to stisnem oko njih elemente kasnije nece vise biti moguce raditi preinake oko layouta, zato mi je bitna ova provjera  jesam li dobro nacrtao footprintove)
- C1 i C2 bi stavio radijalne MKP pa ako moze mouser sifra za MKP radijalni (15-20mm raster ili manje, sa rasterom vecim od 20 nebih stavljao jer ce to samo povecati PCB, a ovako ako se nadje koji sa 15mm ili manje bit ce odlican)
- MODULE1 na shemi su 11-headera u razmaku 2,54mm koji ce se pod 90° sa bakrene strane lemiti na pojačalo za slušalice tj onaj modul TPA6120 pa ce tako biti montiran vertikalno prek ovih pin headera sa strane bakrenih vodova da se lakse hladi
- takoder ako moze isprintati Layout PDF koji sam prikacio on je u prirodnoj velicini, isprintati i provjeriti ove vece komponente dali odgovara footprint i provjeriti oznaku footprinteva.
- Takoder ako se ima zelja gdje koji rotary switch treba da bude na panelu (da se dobi estetika), moze u paintu da se skicira gdje koji ide.
- i na kraju provjeriti shemu jesam li dobro sve precrtao sa originalne Bracine sheme, jer nekad i ja znam zaboraviti koji element ili koju poveznicu.

Evo filova za provjeru pa kad to sve apsolviramo onda cu da krenem na layout, shema je 100% precrtana i priduzeni su footprintevi i prva priprema ce biti gotova kad Braca kaze da je to ok, pa bi u nedelju poceo sa layoutom.

Takoder da ne mjesamo postove sa THD i SMD dizajnom, ako treba napisati pa necu pisati da nebude previse pitanja i offtopic texta.


Attached Files Thumbnail(s)


.pdf   Function Signal GENERATOR - Schematic.pdf (Size: 41,63 KB / Downloads: 7)
.pdf   Function Signal GENERATOR - Layout.pdf (Size: 89,37 KB / Downloads: 11)
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by ronovar - 03-08-2019, 09:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)