Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(12-26-2018, 03:45 PM)progster Wrote: Šta misliš da koristiš neki OTA?
Npr. http://www.ti.com/product/LM13700
Znam da je to u principu moguće, ali nemam praktičnog iskustva s tom topologijom.
Literatura je takodje oskudna, ima teorijskih tekstova i simulacija, ali ne nalazim članke s praktičnim detaljima.

Na početku projekta našao sam par radova na temu integratora sa proširenim frekventnim opsegom i jednu šemu testirao, ali nisam baš bio oduševljen rezultatima.
Nije nikakav problem napraviti integrator koji će iz četvrtki da generiše trouglasti signal. Medjdutim, glavni problem je što pojačanje klasičnog, tzv. Milerovog integratora, opada po nagibu od 20 dB po dekadi, tako da je potrebna povratna sprega radi održavanja konstantnog izlaznog napona pri promeni frekvencije. Može to da se napravi, ali je komplikovanije od Wien-ovog oscilatora (potreban je RMS konvertor i VCA).

Trenutno mi se najviše svidja rešenje sa nezavisnim generatorm trouglova konstantne amplitude u samo jednoj dekadi, recimo od 1 do 10kHz. Jednostavna šema, traži samo dva opampa.
Ako bi potencijalni graditelji bili zadovoljni jednom dekadom, to može relativno brzo da se napravi i ispita.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 12-26-2018, 05:35 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)