Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(12-22-2018, 08:40 PM)nik Wrote: @Braca
Imas i ovakav dijamanat zvani 'Kuartloton', imamo i gerber fajlove za plocicu (sa diyaudio.com foruma) a hteo sam i Khadgara da pitam od koje sorte tj. manufakture ima onu gomilu BC550/560 sto prikaza jednom prilikom. Autor kaze da njegov bafercic sa dobrim tranzistorima zahvata do 50MHz, nije sirok kao Macolin ali sve ostalo mi izgleda OK.
Hvala na predlogu - pratio sam svojevremeno tu temu na velikom forumu, a kupio sam kod njega već nekoliko pločica za njegov K-Multiplier.

Medjutim, za generator četvrtki mi treba bafer sa (+) i (-) ulazom, a njegov bafer ima samo jedan ulaz.
On bi mogao da dodje u obzir za generator sinusa, mada u trenutnom rešenju (OPA134, DIP-8) ima jakog konkurenta za 2,58 evra.

Uzgred, u medjuvremenu sam našao PSpice model za AD825 (nema ga u standardnoj biblioteci) i sa njim se dobija vreme porasta četvrtke od 100ns, tj. polovina od prethodno pokazanog sa AD823.
Nije loše, dvostruko strmija ivica za dva puta nižu cenu - 4 umesto 8 evra, ali ga ima samo u SOIC-8 i TSSOP verziji. U mom slučaju, SOIC-8 se za 15 minuta lemi na DIP-8 adapter, pa osim cene ne vidim neku veliku prepreku.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 12-22-2018, 09:24 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)