Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
#94
Upozorenje za kineski izlazni pojačavač sa TPA6120:

Malopre sam počeo da testiram oscilator u sklopu sa izlaznim pojačavačem kao što je ovaj na donjem linku:
https://www.ebay.com/itm/1PCS-TPA6120-Hi...m570.l1313
Proradilo je odmah, izl. napon je bio korektan po iznosu i izgledu na osciloskopu, ali je posle desetak sekundi počeo da se puši jedan od dva elektrolita od 100uF/35V (levi na slici sa eBay, povezan je sa negativnim polom napajanja).
Odlemio sam ga i proverio polaritet na pločici, odn. veze sa rupicama za kontaktnu lajsnu i bilo je jasno da je okrenut pogrešno, a pogrešan je i silk screen na tom mestu. Zalemio sam privremeno umesto njega običan elektrolit, ali korektno polarisan, i sada nema problema.
Ja sam u trenutku uključivanja gledao osciloskop, tako da me je tek smrad dima upozorio da nešto nije u redu.

Ja sam još prošle godine kupio dva modula (ne sa ovog linka), ali svi ponudjači koje sam pogledao daju istu sliku, tako da je moguće da svi prodaju proizvod iste fabrike. Moguće je i da su u medjuvremenu korigovali grešku, ali u svakom slučaju treba pre prvog uključivanja proveriti polaritet oba elektrolita.
Koliko znam, za sada je samo Ivan Lukić kupio ovaj modul, ali ne znam da li ga je isprobao.

Inače, pojačavač radi normalno, "vozi" atenuator od 50 oma bez problema.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 12-19-2018, 09:01 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)