Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
#78
(07-31-2018, 07:42 PM)Braca Wrote: @HMAP: Pretpostavio sam da će većini biti lakše da sastavi TH verziju.

Idemo dalje...
Napisao sam na početku da bih za izlazni pojačavač najradije upotrebio gotovu pločicu sa dvokanalnim pojačavačem za slušalice TPA6120. Jedan takav pojačavač imam u BP preampu, pa eto prilike da se testira kako pojačava četvrtke i trouglove pod opterećenjem atenuatora od 50 oma (prva slika).
Testirao sam samo jedan kanal jer nemam kabel sa paraleno spojenim izlazima, ali tim bolje jer je tako samo jedan kanal opterećen sa 50 oma, što je dvostruko opterećenje u odnosu na planirano.

Četvrtke su testirane pri amplitudi od 5V - žuta linija na drugoj slici je ulazni nivo u BP preamp, a plava signal na izlazu oslabljen atenuatorom za 6dB. Nemam primedbi.
Trouglove nisam mogao da testiram pod istim uslovima jer je integrator improvizovan i još nema planirani izlazni napon. Zato je ulazni napon u BP preamp 3,6Vpp (treća slika). Nema vidljivih izobličenja, ali konačna ocena se odlaže do testa pri nominalnom naponu.

Pozdrav
Stigla mi je ova pločica ali nema nikakve dokumentacije, niti sheme spoja. Zanima me koliki je gain?
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - by ivanlukic - 08-23-2018, 05:28 AM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)