Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(02-07-2020, 07:20 PM)Khadgar2007 Wrote: ...upotrijebio sam oprugu i direktno piknuo na decoupling kondove. Stavio sam i sondu na x10 ali ćorak isto se ponaša. Kao što rekoh koristim oprugu na masi i fino je mogu upiknuti u jednu metaliziranu rupu koja je masa tako da bi trebao biti dobar kontakt, prije sam koristio štipaljku i problemi su bili isti.
Režim sijalice je u redu, i ako je preklapanje ok, onda bi oscilator morao da radi kako treba.
Pošto najniži opseg funkcioniše normalno, znači da nema fundamentalnih grešaka.
Pretpostavljam da se ovo gore odnosi na masu osciloskopske sonde. Ako je tako, šta je sa uzemljenjem pločice - ako srednja linija napajanja nije uzemljena (moj slučaj), masa pločice bi morala posebno biti povezana s uzemljenjem ispravljača.
Međutim, ako nema smetnji od 50Hz kao na mom oscilogramu, onda to nije taj problem i moramo se koncentrisati na moguću grešku na pločici ili lemljenju.
To što pominješ o GP i vođenju povratnog voda napajanja ne bi trebalo da bude problem - imao sam na prvom prototipu čitavu salatu, pa je ipak radilo.

Još jedno važno pitanje: koliko se menja amplituda od početka do kraja hoda potenciometra, odn. do prestanka oscilacija, recimo na drugom opsegu?

Pokušaću i ja da detaljno pregledam pločicu, mada večeras neću više stići.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 02-07-2020, 07:48 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 11 Guest(s)