Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Evo,

1kHz, 7Vpp je postavka oscilatora.
Na žaruljici imam 2.5Vpp/0,88Vrms,samo je jedna lampa pod naponom, ostale nisu. Ripple na pinovima napajanja LM4562 je i 5mVpp i 1kHz(kada je oscilator na 1kHz), upotrijebio sam oprugu i direktno piknuo na decoupling kondove. Stavio sam i sondu na x10 ali ćorak isto se ponaša. Kao što rekoh koristim oprugu na masi i fino je mogu upiknuti u jednu metaliziranu rupu koja je masa tako da bi trebao biti dobar kontakt, prije sam koristio štipaljku i problemi su bili isti.

Nije vrag da sam zeznuo routanje PCBa? Vidim da sam masu releja u ARPu spojio na masu koja ide od žaruljica i onda na poseban vod mase koji je trebao biti predviđen samo za oscilator. Također na ground plane oscilatora su spojeni decoupling kondovi, sva ostala masa ide tim zasebnim vodom do centralne mase.

Sada sam podesio i najniži opseg da vidim reda radi kako se ponaša oscilator na njemu. Napon podešen na malo više od 7Vpp i sve funkcionira ko podmazano, mogu relativno brzo okrenuti potenciometar i ARP radi odlično.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Khadgar2007 - 02-07-2020, 07:20 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)