Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(02-07-2020, 03:32 PM)Khadgar2007 Wrote: Ovako, meni se sve više čini da je sonda kriva za prestanak oscilacija(naravno da je držim na x1) iako možda ne totalni krivac...
Prebacio sam na viši opseg i dok mi je sonda spojena AGC je bome spor i što brže okrećem potenciometar to imam veće probleme oko stabiliziranja amplitude.Na drugom opsegu sa priključenom sondom oscilacije prestanu na nekih 95% otklona potenciometra,dok na trećem opsegu moram još sporije okretati potenciometar a oscilacije prestanu na nekih 80% otklona,a kod četvrtog opseg oscilacije prestanu na nekih 50%.

E sada kada otpojim sondu primjetio sam da je oscilator puno manje osjetljiv na brzinu okretanja potenciometra,ali što sam na većoj frekvenciji AGC mi sporije radi ali i dalje recimo na četvrtom opsegu mi prestanu oscilacije ako brže okrećem potenciometar.

Sonda je Tektronixova P6063B, a napon napajanja oscilatora +/-12.5V napajano iz onog mog denoisera kojeg sam skutijao da bude lab ispravljač. Potenciometar je naravno onaj kojeg si ti stavio u BoM.

Sonda treba da bude 1:10. Nisi odgovorio gde kacis sondu, da li na izlaz OP-a koji radi kao oscilator ili si povezao i izlazni pojacavac. Ako nisi, ja ti predlazem da povezes sve i zakacis sondu na glavni izlaz.

p.s.nemam semu ispred sebe.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Gosha - 02-07-2020, 03:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)