Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Ovako, meni se sve više čini da je sonda kriva za prestanak oscilacija(naravno da je držim na x1) iako možda ne totalni krivac...
Prebacio sam na viši opseg i dok mi je sonda spojena AGC je bome spor i što brže okrećem potenciometar to imam veće probleme oko stabiliziranja amplitude.Na drugom opsegu sa priključenom sondom oscilacije prestanu na nekih 95% otklona potenciometra,dok na trećem opsegu moram još sporije okretati potenciometar a oscilacije prestanu na nekih 80% otklona,a kod četvrtog opseg oscilacije prestanu na nekih 50%.

E sada kada otpojim sondu primjetio sam da je oscilator puno manje osjetljiv na brzinu okretanja potenciometra,ali što sam na većoj frekvenciji AGC mi sporije radi ali i dalje recimo na četvrtom opsegu mi prestanu oscilacije ako brže okrećem potenciometar.

Sonda je Tektronixova P6063B, a napon napajanja oscilatora +/-12.5V napajano iz onog mog denoisera kojeg sam skutijao da bude lab ispravljač. Potenciometar je naravno onaj kojeg si ti stavio u BoM.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Khadgar2007 - 02-07-2020, 03:32 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)