Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(02-07-2020, 11:22 AM)Khadgar2007 Wrote: Evo ovako, ponovo sam se vratio na početno podešavanje oscilatora, potenciometar na sredinu, 7Vpp. Osciloskop 1ms/div, 1V/div tako da imam Bracine testne uvjete.

Imam neku improviziranu oprugu za masu te sam sada na 5ms/div(malo bi bolje slika izgleda nego na 10ms/div) i 5V/div te sa potenciometrom prešao cijelo frekventno područje od 150Hz-1,6kHz. I ovo je slika kada mi koliko sam skužio oscilator prestane oscilirati. E sada za razliku od situacije kada sam imao 5cm mase na sondi sa oprugom mogu povratiti oscilator iz tog stanja u stanje osciliranja mijenjanjem frekvencije, pa je moguće da kapacitet kabela djeluje na oscilator jer je vjerojatno signal toliko slab da sve što bi moglo djelovati na njega djeluje. Što se tiče spajanja mase generatora na uzemljenje nisam vidio nikakve promjene što se toga tiče.

Gde kacis osciloskop, odmah na izlazu iz oscilatora ili si spojio i izlazni amp?
Koliko ja kuzim Smile, tebi uopste ne radi ARP(automatska regulacija pojacanja) tj kao da nemas sijalicu.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Gosha - 02-07-2020, 11:45 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)