Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX SR20
Dogovoreno, kada budeš imao vremena napiši.
Monkey see, monkey do
Reply
u suštini koristim već izbušenu ali ne polemljenu pločicu tj rupe kolektora bias i izlaznih tranzistora. odredim na L profilu grafitnom olovkom liniju dovoljno daleku od uzdignutog dela L profila da se može postaviti tranzistor. dve su bitne stvari tu: prvo rupa mora biti dovoljno daleko da deo tranzistora od rupe do vrha tranzistora može da stane do uzdignutog dela,ali i da ostane dovoljno dužine nožica da se mogu polemiti bez nastavljanja žicom. to zavisi od dužine krakova L profila kao i debljine tih krakova. naročito se tu mora posvetiti pažnja ukoliko je L profil 40x40mm ili više,a takvi su najlakše nabavljivi.
uzevši to u obzir,odredi se udaljenost linija koju crtamo grafitnom olovkom paralelno uzdignutom delu L profila. u ovom slučaju su dve linije,jedna za bias tranzistor a druga za izlazne,naravno ova za bias je udaljenija od uzdignutog dela nego ona za izlazne. zatim nacrtaš vertikalnu sredinu i potrebnu udaljenost od uzdignutog dela L profila i tu pozicioniraš rupu za bias tranzistor. zatim koristiš pločicu,gledaš da kroz srednju rupu bias tranzistora nanišaniš ovu vertikalnu liniju,a da kroz rupe izlaznih tranzistora istovremeno možeš da vidiš onu paralelnu liniju nacrtanu paralelno sa uzdignutim delom L profila za izlazne tranzistore. kad to pogodiš onda burgijom od 1mm označiš mesta rupa izlaznih tranzistora.
kad imaš označene rupe,kreneš sa najmanjom burgijom koju imaš. kod mene je to 1mm ali ne dovoljno jakom da bi prošla kroz 4mm aluminijuma, zato samo pustim da krene milimetar dva,a onda pređem na 1.5mm pa na 2mm ovaj put da prođe skroz,pa dva i po i na kraju 3.2mm. treba obratiti pažnju na oštre ivice tih rupa pa ih frezenkovati ili nekom finom šmirglom obraditi da ne bi probile liskun i pravile električni spoj sa kolektorom tranzistora tj njegovim leđima.
sve ovo navodim u slučaju da nema fajla prednje strane rasporeda pločice kojeg ti ovde imaš. tu već imaš sva potrebna odstojanja pa samo odštampaš to na papir i naneseš na L profil,označiš i bušiš. opet,pre bušenja treba proveriti da li će ti ostati dovoljno dužine nožica do pločice i malo kroz nju. ne sumnjam da je to TDA odradio kako treba,ali ono što on nije mogao znati je kolika će biti debljina L profila kojeg će svaki pojedinac koristiti. pored toga,sam sebi sam crtao pločicu u sprint6, imao sam lepe predloške izlaznih tranzistora ali kad sam već sve izbušio, stavio termo pastu i pošrafio, tek tad je ispalo da je dužina nožica sprint6 predloška bila nerealno duga tj u realnosti nisam imao dovoljno dužine nožica da bi ih mogao direktno lemiti na pločicu. oduzelo mi vremena,par L profila, liskuna... volje.
pretpostavljam da će ti tranzistori ići na L profil,pa onda on na pločicu. ako su sve rupe(na L profilu i pločici) urađene kako treba tj da se poklapaju, namažeš termo pastom (za to koristim četkicu za likovno) L profil,pa liskun preko toga,pa termo pastom namazane tranzistore sa prethodno savijenim nožicama ubadaš u pločicu, postaviš šraf, stegneš dobro i tek onda lemiš.
nemam neki dar za objašnjavanje, ali nadam se da sam pomogao,ako nisam mnogo zbunio...
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
Na ovoj pločici se tranzistori mogu montirati na hladnjak i bez L profila.
Mogu biti ispod pločice pa da cela pločica leži na hladnjaku, a može se odseći i gornji deo pločice pa da pločica leži pod pravim uglom u odnosu na hladnjak.
Treći način montaže je onaj koji ste vi planirali.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
da,bez L profila je zapravo i najlakše i najmanje mesta zauzima u kutiji. jedino ne znamo kakve hladnjake deksi planira da koristi...
Reply
Sa hladnjacima visine 80mm bi bilo veoma tesno pošto je toliko visoka i pločica sa namontiranim tranzistorima.
Reply
...jedino ako je pločica sa manje mm u širini nego u visini, pa da izlazni tranzistori budu na vertikalnoj sredini hladnjaka. sa mobilnog to ne mogu videti...
Reply
Da budem iskren, nemam ni jedan hladnjak, tek treba nabavka.
Tako da svaki predlog je dobro došao., širina pločice je 75mm
Monkey see, monkey do
Reply
75x80mm ili 75x77mm bez izlaznih.
Reply
SR20 iz Indije.

Reply
Nije loše, al TDA pločica mi lepša Smile
Monkey see, monkey do
Reply
Mile, ima li utisaka?
Reply
(07-12-2018, 09:30 PM)TDA Wrote: Mile, ima li utisaka?

Komentarisao je zvuk A14 sa kojim je odusevljen, a za SR20 je samo poslao slike.
Reply
Biće utisaka samo da se sastavim sa mozgom Smile i još par delića da kupim..
Monkey see, monkey do
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)