Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX D14
Dacko sta te 'eba djavo da stavljas ove glupe stipaljke za zvucnicke kablove. Tu treba da ide kvalitetan kontakt, ili bananan ili speacon, ili bilo sta sto je bolje od tih stipaljki od kasetofona Big Grin
Reply
(06-27-2017, 08:07 AM)apexaudio Wrote: Predlazem zastitu sa NE555 novu verziju koja ujedno ukljucuje ventilator pri vecim snagama, a za preamp TB1 koji ima aktivni loudness, a ako to nije dovoljno mozes da dodas TB3 boju tona.

Evo sad bas pijem kafu i trazim po forumu oko zastita .
Reply
(06-27-2017, 08:22 AM)BeliNinja Wrote: Dacko sta te 'eba djavo da stavljas ove glupe stipaljke za zvucnicke kablove. Tu treba da ide kvalitetan kontakt, ili bananan ili speacon, ili bilo sta sto je bolje od tih stipaljki od kasetofona Big Grin

Pa prekticne su mi nekako i nisu od kasetfona nego od nekog rashodovanog Uher pojacala , ono jes da zahtevaju da se sece prorez lakse se postave banana konektori samoo se probuse rupe ali ... ajd sad  Big Grin
Reply
Zanimljivo je bilo na skupu kada je ovja mladi gimnazijalac iz Kga (zaboravih mi nick) doneo pojacalo sa takvim stipaljkama u koje nismo imali dovoljno tanak kabal da ubacimo Big Grin

Tvoj je izbor, ako tebi odgovara onda je ok. Meni se ne svidjaju jer ih smatram za mehanicki losu konstrukciju i to je to.

Nemo' se ljutis Tongue

Cujemo se danas po podne.
Reply
Ma jes ljutim se  Big Grin svako ima svoje misljenje i vidjenje a ja cenim svaki savet i komentar , na kraju zbog toga i i stavljam slike sta sam pravio oovde .

Svaka primedba , savet , smernica  i kritika su dobrodosli Rolleyes
Reply
Ja sam imao takve stipaljke,sad su tu banane Big Grin
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Ja sam kriv, podmetnuo sam projekte tako da izgledaju jeftino i jednostavno kako bi se sto vise ljudi zainteresovalo za gradnju. Da su znali da je u pitanju visa srednja klasa za koju se koriste pozlaceni zvucnicki terminali pobegli bi na neke blameless projekte Smile
Reply
Mile,Mile unosis pomenjtu kod ove mladjarije[Image: biggrin.gif]
Reply
(06-27-2017, 02:55 PM)nole15 Wrote: Mile,Mile unosis pomenjtu kod ove mladjarije[Image: biggrin.gif]

Sta zna dete sta je apex A40 Smile
Reply
Big GrinBig GrinBig Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Pozdrav drugari! Baš mi je problem i dalje da se konektujem na srpske sajtove a razlog za to ne znam, evo sad sam uspeo posle više od 6 meseci i ko zna kad ću opet, a baš mi je bezveze što ne mogu da se družim kad ja hoću i izvinjavam se zbog toga... Imam par pitanja u vezi d14, naime, radio sam ga i super je radio i iz prve, sad sam uradio nove pločice i uradio da masa bude u jednoj tački i samim tim sam i prevideo 100nF koji je zaokružen crvenom bojom na slici, tako da ne postoji na pločici (ispada kao da sam ga kratko spojio na Miletovim pločicama) . Dali je to problem? Drugo pitanje je u vezi ona dva konda od 220pF,dali je bitna mera (imam 270pF multi lejer na 200V) ili da vijam baš 220p. Ovde mogu kupiti samo do 50V. Unapred hvala na odgovoru.

Attached Files Thumbnail(s)

Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
Audio masa ti pravi petlju. Ili da ide samo u zvezdu ili da ide samo na plocicu. Ne moze oba.
Kond nisam proverio jer nisam kompetentan.
Reply
(07-22-2018, 07:54 AM)BeliNinja Wrote: Audio masa ti pravi petlju. Ili da ide samo u zvezdu ili da ide samo na plocicu. Ne moze oba.
Kond nisam proverio jer nisam kompetentan.

Hvala ti na odgovoru,moja i Miletova pločica nije ista, kod mene je sve u istoj tački na pločici, audio masa ide u istu tačku,ta tačka je zvezdište...
Reply
Razmisli o ovom releju. Ako ti je za zastitu moze biti da je malo zgoljav. Imas trenutno aktuelnu temu oko toga ovde na forumu. Imas i snimak na yt.
Reply
Da ne trazis
https://forum.yu3ma.net/thread-752-post-...l#pid86261
Reply
mislim da je u toj temi dio problema visok napon po grani napajanja,ovde je oko 20V po grani niži... i meni je bilo čudno to što se u HV23 temi desilo,jer nije prvi put da se taj tip releja nalazi na tom mestu ali jeste mi prvi put da vidim onakav luk između kontakata. treba pogledati ESP33 onaj dio gde je stavio 10r+100nF paralelno kontaktima releja...
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
I to je tacno.
Reply
Još malo pa proba.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Svaka cast  Smile  to izgleda odlicno Rolleyes
Reply
Vidićemo dali će proraditi, balansirani ulaz, napajanje ventilatora i dc zaštita sa NE555, izlazi 2x MJ11015G /16G...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)