Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apex Pojačala ( Apex amplifiers ) - by Mile Slavković
Big Grin
Zato je sprzio profi zvucnik od 250W i ceo jedan kanal je otkazao. Cak je i zastita proradila kad je vec sve izgorelo Big Grin
Drugari,
Znam da je ovo sve zajeban zadatak. Ali, morace neki kompromis. Originalno pojacalo ima termoosigurace kao zastita od pregrevanja, neku vrljavu DC zastitu i radilo je sa dva para izlaznih po kanalu. Evo sad cu da okacim neke slike iznutrica.
Problem nastaje kada smo izmenili sve tranzistore na otkazanom kanalu. Proradilo je, ali vrljavo. Drajverski su stavljeni zamenski 2SD1138 / 2SB861. 2240BL i 2SC2238 smo takodje promenili. Ovi su svi NOS. A965 su nabavljeni u MGu i ne ulivaju nikakvu nadu.
I pored svega vec na prvom stepenu dobijamo iskrivljen sinusni signal.
Napominjem, pasivne komponente u realnoj situaciji dobrim delom ne odgovaraju semi Big Grin
Pri tom, pojacalo nije kod mene na stolu jer nemam opremu sto mi predstavlja dodatan pritisak da ubrzam popravku tako sto cu da uguram module koji provereno rade.
Ajmo ovako. U nastavku pricamo o mogucnosti ugradnje modula APEX B500, ali sa dva para izlaznih po kanalu (tzv. B250) i napajanjem +/-85Vdc.
Reply

Messages In This Thread
RE: Apex Pojačala ( Apex amplifiers ) - by Mile Slavković - by BeliNinja - 08-03-2019, 08:49 AM

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)