Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apex Pojačala ( Apex amplifiers ) - by Mile Slavković
Neki dan moj "PA" AX14 od Mileta(ni sam ne znam zasto ga zovem PA kad je AX14 hifi-valjda zbog stereo bridge opcijeSmile)stao udje u protect,a poslije mnogo vremena i maltretiranja zatajilo.Sta je sad reko,nabrzaka ga otvorim instrumnt u ruke i ozezi po lijevom kanalu.Oko 12V DC na izlazu,reko dobro je nije grana napajanja na izlazu ima sanse,kad ono odletovo mi se gnd na ulazu ,a svako ko je pravio ovo pojacalo sjecam se da su skoro svi zaboravljali dati na ulaz gnd(Mile je to fino uradio,zasebnom zicom ides u star gnd za sto manji sum)i imali su svi dc na izlazu jer VAS nije imao gnd.
A evo i nekih slikica. PSU +/-56V,dva para u izlazu na sve cetri kanala,opcija stereo-bridge,bridge-bridge,stereo-stereo,ESP zastita(projekt 33 ako se ne varam),ESP fan kontrola,Apex vu,Apex preamp,i jos imaju tu dvije sekcije po 44000u za napajanje cjelog pojacala(40 X 2200 63V) Smile Ma rastura,a zvuk je stvarno odlican preporuka svima da probaju AX14...
[attachment=8110]
Reply

Messages In This Thread
RE: Apex Pojačala ( Apex amplifiers ) - by Mile Slavković - by HSP - 05-26-2014, 08:38 PM

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)