Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STM32 uputstva za iskusne početnike
#50
Quote:1 - Koliko su serije STM32 pin kompatibilne (?), tj. da li mogu naći drugi MCU iz serije F3 ili F4, u istom kućištu, a da odgovara na postojeću PCB (možda će zatrebati neki pad i odsjeći, al' nije ni to problem, ako ih 95% sjeda gdje treba i napajanje se poklapa)?

Tvoj STM32F071RBT6 je recimo pinout kompatibilan sa STM32F103RBT6 i ima samo jedan pin razlike sa STM32F303RBT6 što se lako da srediti na tvojoj pločici. Dakle, čak iako budeš menjao nešto, razlike su minorne.

Quote:2 - Sobzirom da sam na početku sa ARM-om, i tim alatima (za sada koristim CubeMX, Cube IDE i Keil uVision5), zanima me sad koji mi je najjednostavniji način da projekat koji je pisan npr. za F1 seriju, prebacim na F0, a načešće trebam i da prilagodim pinove za svoju PCB ?

Iskoristi postojeći CubeMX ioc fajl pa na osnovu njega napravi sličan za tvoj MCU. Za početak neka bude sa svim onim funkcijama kao i original, da bi bio siguran da će to tvoje da proradi a onda dodaj novo ili izbaci višak. Kad ti CubeMX izgeneriše osnovni kod, dodaješ ostale fajlove iz originalnog projekta. To su najčešće drajveri za senzore, memorije, displeje ili bilo šta drugo. Struktura fajlova u njihovim projektima je malo komplikovana i treba vremena dok provališ ali je to najbolji put jer kad jednom provališ svaki drugi ide lakše i brže.

Quote:3 - Kako to, kad već prorade neki primjeri i osnovne funkcije, uvezati za X-Cube-Display ili nekom drugom grafičkom bibliotekom?


Ovo ne znam dok ne probam. Ja sam se poprilično namučio za neki primer sa paralelnim TFT i STemWIN bibliotekama ali je proradilo na kraju.
Reply


Messages In This Thread
STM32 uputstva za iskusne početnike - by npejcic - 05-16-2015, 08:21 PM
RE: STM32 uputstva za iskusne početnike - by gorankg - 10-30-2021, 07:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)