Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merenje THD malih vrednosti sa osciloskopom
#9
Ovo ono .......recimo meni su zvučnjaci hobi i tu mi recimo ne treba nikakva šema , nego par fotki kako to izgleda i neka osnovna objašnjenja šta je projektant hteo da kaže i ja otprilike već znam šta je uradio i mogu to da ponovim sa nekim drugim zvučnjacima .

Ovde ima blok šema , i sad ja nekako predpostavljam , da sam ja recimo eltroničar kao što nisam , i tako to . Big Grin

Malo o pravima .......juče bilo na televiziji .....karikiram ali nije bilo daleko .....mamuimebemo , o kakvim to oni pravima govore kada danas najobičnija hrana za kerove i mačke je zaštićena više od hrane za ljude Big Grin ......nešto su pričali o kapitalizmu a nisu bili komunisti Big Grin
Ajmo još malo o pravima .....RAVNO 10 godina pre nego što je Bose patentirao svoj sistem basrefexa je uredno publikovan taj isti sistem sa sve simulacijama i nekim drugim stvarima .....šta je uradio Bose , pa platio tim matematičara da izmisle toplu vodu i patentirao nešto što već postoji ......da li neko može sada da to proizvodi , naravno da ne može , čak i onaj što je to izmislio .......ali u principu može .....kako , pa jednostavno da kaže da je to sistem sa RUPOM u sredini , što se po malo razlikuje od originala , i ko može nekog da spreči da pravi rupe u snegu ili na kutiji Big Grin
Na ravno da postoji i opcija da se kupi jedan pa ostali malo da gledaju .

PS svojevremeno kada sam pisao tekst na srpskom o upotrebi simulatora AFW od AR ja sam u Milanu direkno pregovarao sa vlasnicima programa i tražio određenu količinu sa popustom za naše ljude . Čovek se samo nasmejao i rekao da je 50 evra ionako smešna cena za taj program .....nasmejao sam se i ja i rekao da tih smešnih po njemu 50 evra za nekog su pravo bogatstvo .....malo smo se gledali i onda je pala nova ponuda i nova cena .....trećina od pune cene .....

PPS napišite tom , kako se već zove , da je jedan od retko poštovanih amera u Srbiji zbog svojih radova , ali da ljudi nemaju para za to pa ako može nešto mnogo , ne malo , nego mnogo jeftinije Big Grin ......tako se radi , pa ako se taj pravi previše pametan onda idu drugi demokracki metodi Big Grin
Reply


Messages In This Thread
RE: Merenje THD malih vrednosti sa osciloskopom - by Rade - 03-27-2015, 07:58 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)