Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga...
#41
Da, bit će tu dosta toga. Hvala mikikg na najavi.

Već duže vrijeme mislim uzeti Blue Pill, ali prekjučer sam napokon uzeo.

Imao sam povećih problema sa pickit3 koji iz nekakvog nepoznatog razloga ima pad napona od 0,25V i ne želi programirati ukoliko on napaja sami PIC. Naposlijetku sam dodao vanjsko napajanje i valjda isprogramirao PIC. Verifikacija koda u određenom slučaju izbaci error, a ako učitam hex iz PIC pa onda verificiram ne izbaci error.

Uglavnom FF sam složio u MPLAB IDE i učitao hex sa MPLAB IPE u linux-u na dsPIC30F4012. Povezao sam ga s računalom preko USB2TTL i preko minicom i putty probao ostvariti komunikaciju s FF. Poprilično sam siguran da je sa serijskim portom uredu kao i sa USB2TTL jer ima lampice na sebi za Rx i Tx, pa kako kuckam po tipkovnici tako mi lampica i blica. Probao sam razne kombinacije ali ništa.

Nakon ovoga pokušao sam složiti hex na PIC18f2550 koji ima USB, ali u tom slučaju nisam stigao niti do hex-a.

U minicomu sam mijenjao brzine od preporučene 38400 bauda 1200, 9600, 115200. Software i hardware control.

Kad sve ovo nije funkcioniralo onda sam to sve preselio na Windowse i probao sve sa dsPIC30F + sa prvobitnim programom za pickit3 koji radi sa bootloader hex-om.

Da naglasim, prije koju godinu sam imao razvojnu ploču easypic v7 (ako se ne varam) i na njoj je sve radilo kako treba. Na žalost ploču sam morao vratiti i život me odveo u drugom pravcu i Forth je ostao ne isproban sustav.

Pa ako netko ima nekakvih ideja, neka kaže Big Grin


PS. U osim MPLAB vidim da je programer FF u početku radio u gpasm, pa pitanje za vas u kojem programu ste vi radili hex ?

Kada sam slagao za dsPIC30F datoteke koje sam ubacio su:

/src/ff-pic24-30-33.s
/src/ff30.inc
/src/p30f_config.inc
Reply


Messages In This Thread
RE: Forth, za one sa razlčitim rasporedom vijuga... - by vedran - 02-25-2019, 09:16 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)