Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC
#60
<p>Da da to, super korisna sprava za te novce. Kod nas se prodaju izmedju 50E i 70E ...<br>
Meni je cak pomogao kada sam servisirao neke HF radio stanice a i za razne PIC zezalice je mogao da zavrsi posao dok su ti PIC evi bili sa relativno malim brzinama (u vreme PIC16F84).<br>
&nbsp;<br>
To je ono sto hocu da kazem da nije preterano bitno koji je osciloskop i kakvih mogucnosti ako znamo pravilno da ga upotrebimo.<br>
&nbsp;<br>
Bitna stvar je ta da su osciloskopi vrlo precizni kada je u pitanju relativno merenje, dakle kada se poredi "nesto u odnosu na nesto" dok za apsolutno merenje je vec malo drugacija prica i tu raste cena sa preciznoscu.<br>
&nbsp;<br>
[attachment=7643:type-324.jpg]<br>
&nbsp;<br>
Recimo imam i ovaj mini osciloskop Sony / Tektronix 324 (za orijentaciju, sirok je 18cm), isto 10-ak MHz, na baterije i recimo njega nebih menjao nizasta niti bih ga prodavao Smile<br>
Tako mali i zgodan, tranzistorac iz 60 i neke godine a najsladje od svega ima X i Y ulaz i recimo za tamo neka moja RF merenje gde mi treba nekakv sweep ovaj malac je superioran sa prikazom u odnosu na bivsi 30 godina mladji 100MHz HP DSO! Ma ne mogu da se porede, ko **pe i oko &nbsp; Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Slicna prica i sa Tektronix koji su bili u frejmovima i izmenjivim modulima (plug-ins) iz serije 5000 i 7000 a koji mogu relativno povojno da se nadju sad na Ebay, oni sa 300, 500+ MHz bandwitha, ma to je fantazija, retko koji sad nov osciloskop (za te pare) moze sa tim da se poredi!</p>
<p>To kad pocne npr da vas zeki neka ultra brza digitalija pa kad bacite pogled preko ovog osciloskopa pa skontate da vas duzina PCB vodova i terminacija zeza ...</p>
<p>Debelo sam bio razmisljao da uzmem tako nesto pre nego nov Rigol DSO. Rigol je bio moj trenutni izbor zbog "provaljenog" kripto algoritma&nbsp; :fear:&nbsp;… hehe …&nbsp;<br><br>
Evo ovde jedan odlican WiKi sa pregledom skoro svih osciloskopa koje je Tektronix napravio do sad:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://w140.com/tekwiki/wiki/Main_Page'>http://w140.com/tekwiki/wiki/Main_Page</a></p>


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC - by mikikg - 03-05-2014, 11:51 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)