Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Treba paziti i odabrati prave gume za auto , ja sam npr napravio gresku kada sam kupovao gume za moj auto .
Kod mene na Santafe su isle 225.80/16 i to se meni nikako nije svidjalo kako mi se ponasa vozilo pri naglom menjanju pravca , vecoj brzini ... ljulja se ko camac i ja nisam na to navikao .
Kad je dosla jesen ja kupim 4 komada zimskih 225.65/16 namerno sam uzeo nizi profil da bih kao dobio na stabilnosti .
Sad jesam dobio nesto malo na stabilnosti ali izgleda da ovaj tip guma nije za tezinu mog vozila jer mi se desava da moram da ih dopumpavam bar 2 puta mesecno .
Jednostavno same sidju na 1.6bara i to je ... onda ih ja napumpam na 2.3 ... i tako u krug  Sad isao sam cak i kod vulkanizera da mi ih ponovo premontira tj promeni lepak falca ali dzaba , izgleda da nisu za 1800kg.

A sto se tehnickog pregleda tice mislim da su preterali 45 nesmes ovo nesmes ono a u glavnom su to neke besmislene sitnice .
Ja se slazem da se treba obratiti paznja ne neke izmene na vozilu koje mogu ozbiljno ugroziti bezbednost ucesnika u saobracaju i izazvati opasnost , ali koliko vidim tehnicki su se orientisali u skroz nekom drugom bzvznom pravcu .
Njima je koliko vidim bitno da na vozilu nema grama korozije od spolja ! a ispod ko te pita nema veze .
Tehnicki pregled neces proci ako ti je zardjala nebitna lajsna na vratima a sto u volanu lufta pola kruga ... sto vozilo koci samo na prednjim jedva na zadnjim to ko te pita .

Za Santafe su me vratili sa tehnickog zbog moje samogradnja korpe na krovu koja se jedva primecuje i zbog led sijalica u maglenkama ... kako kazu za to mi treba atest .

Onda sam se kod njih raspitao za motor Suzuki 92 godiste , koliko mogu da odstupam od originala.
Kako mi rekose mopram da imam sve maske na njemu nesme u naked , moraju original retrovizori , pokazivaci pravca , homologirani vizir , nesmeju led sijalice nesme da ima korozije da se vidi .
Pa ajd sad ti nadji sve to original iz 92ge 45
Utisak... mora da je lepo na oko zbog onog njihovog slikanja .
Reply


Messages In This Thread
RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - by Dackotronic - 09-28-2020, 02:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)