Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tesla BM529
#1
Prije koju godinu sam nabavio ovaj testerčić za poluvodiče. Stajao mi je skoro dvije godine jer sam bio lijen prepisati service manual na engleski jer pohvatati kako se što mjeri sa uputstva koje ima tri jezika po stranici, relativno sitna slova i loš sken i onda to ponovo printati da ne moram stalno gledati u ekran nije mi bilo nešto napeto. Nedavno sam skupio dovoljno motivacije da prepišem sve na engleski,povećam slova i lijepo isprintam da se ko čovjek mogu snaći.

Bome se treba snaći na ovom testeru, u upustvima nisam pročitao nigdje točan opis čemu sve služe tri skale i što se na kojoj očitava pa je i to bio zapravo glavni razlog zašto mi je tester stajao toliko vremena.Nisam se baš snašao listajući stranice na ekranu, lakše je kada imaš isprintane, ali i za to je trebalo malo vremena, korištenje multimetra za mjeriti Uce i Ube i provjeravanje koliki je hfe testiranog tranzistora na multimetru da skužim koja skala čemu služi u kojem modu rada. Čitajući uputstvo ovaj uređajčić može da mjeri sve živo i neživo vezano za tranzistore,fetove, triake, tiristore samo se treba znati snaći.

Ono što mi se najviše svidjelo je podnože za poluvodič i mini bananice koje upiknem u buksne sa kojima odredim koji pin na podnožju je za koju elektrodu, kao kod poštenih testera za lampe.

Reply


Messages In This Thread
Tesla BM529 - by Khadgar2007 - 10-12-2020, 10:04 PM
RE: Tesla BM529 - by branko tod - 10-13-2020, 01:26 PM
RE: Tesla BM529 - by Khadgar2007 - 10-13-2020, 07:34 PM
RE: Tesla BM529 - by Gosha - 10-15-2020, 11:40 AM
RE: Tesla BM529 - by Khadgar2007 - 10-15-2020, 01:07 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)