Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Materijali štetni po zdravlje u stambenim objektima
#1
Azbest (salonit ploče i azbestna šindra, azbestne cevi, vinaz ploče, španski zid itd.) 

Kako sam u procesu traženja stana, a tražim uglavnom starogradnju po opštinama Rakovica, Čukarica, Palilula, Zemun i Zvezdara, zainteresovao sam se da vidim šta mi to u stvari kupujemo. Vidim da je dobar deo naselja koja su pravljena po meri čoveka (zgrada, veliki stanovi, lift, parking, vrtić, škola, dom zdravlja, široke ulice sa dosta zelenila - sve dostupno u 10 minuta hoda) pokriven sivim valovitim salonit pločama i azbestnom šindrom. Salonit ploče se proizvode i danas, bez azbesta naravno, ali u prošlosti (kada su ove zgrade zidane) azbest je bio u širokoj upotrebi. Dobar deo naselja Karaburma, Cerak, Bele Vode, delovi Mirijeva i Novi Beograd su pokriveni azbestnim počama. 

To automatski diskvalifikuje kupovinu stana u takvoj zgradi/naselju jer je opasno po zdravlje sada, a prilikom uklanjanja se moraju preduzeti ozbiljne mere predostrožnosti, pa ipak ume dođe do rasipanja materijala. Ne samo to, nego to diskvalifikuje jako velike delove pomenutih naselja.

Kakva su vaša iskustva ? 
Da li ste gledali takve stvari pri kupovini ? 
Ima li nekog rešenja ponuđenog od strane države ?
Reply


Messages In This Thread
Materijali štetni po zdravlje u stambenim objektima - by Zvu - 08-12-2020, 09:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)