Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odabir osciloskopa i aktivne diff. sonde
#1
Ljudi trebam savjete, prijedloge mišljenja....

Dakle u prilici sam da kupim osciloskop i diferencijalna sondu (a možda i utrpam i kakvu strujnu). 

Budget je do 6.5k€ ili 5.3k€ ovisi o drugim ljudima. Ali za ovaj manji iznos sam siguran da prolazi. Posjedujem Rigola DS1052E s njegove 2 sonde i jedna 100/1 100Mhz pasivnu sondu.

Za oko mi je zapeo osciloskop od keysight DSOX3024T (četverokanalni, 200Mhz, 5Gsps sampling, 4Mpts memory length )i diferencijalna aktivna sonda TT-SI 9010A (1:100, 1:1000, 70Mhz do 5kVrms ili ac+dc 7kV, CMRR -80dB @50Hz, -60dB @20kHz) koju posjeduje TME.
Ili nešto jeftinija HV aktivna diferencijalna sonda GDP-100 od GW Instek (do 50/100Mhz ovisno o djelitelju i do 6.5kVrms,CMRR 60Hz>80dB, 1Mhz>50dB)

E sad, osciloskop i HV aktivna sonda bi mi prvenstveno služila za SMPS (popravke i pravljenje), zato sam i odabrao navedenu sondu.

Tražim ovdje mišljenje jer moram u kratkom roku odlučiti, a nisam stručnjak od SMPS-a, daleko sam od dizajniranja na keca. Siguran sam da bi mi uvelike olakšao učenje dizajniranja i ne bi ponekad napamet mijenjao dijelove pri popravljanju sklopova. Imam osjećaj da Rigol DS1052E nema dovoljno veliku memoriju za neke single trigger snimanja start-up sklopa.

Pratim Macoline postove i načine mjerenja, i dosta tih mjerenja vidim da ih izvodi sa pravljenim transformatorima (i drugim trikovima). Mislim da bi mi u početku bolje bilo da uzmem osciloskop i HV diferencijalnu sondu nego da motam transformatore za koje nisam siguran da li su dobro namotani, a i izvođenje takvih trafoa bi bilo olakšano uz osciloskop i diferencijalnu.

Dakle, ukoliko imate bolje prijedloge ili mišljenja recite slobodno. Pa čak i prijedlog da se odustane od kupovine je dobar uz dobro objašnjenje.
Svakako bih uzeo diferencijalnu sondu, ali kupovina osciloskopa je odloživa na cca 1 godinu a ostatak novca mogu potrošiti na drugi alat ili uložiti u strujnu sondu. Može i prijedlog jeftinije opcije osciloskopa koja bi zadovoljila sve kriterije. Isto tako ne mora biti iz TME, njega sam naveo kao primjer. Gledam da li bi trebao možda ići na osciloskop s većom memory depth.
Pa eto...
Reply


Messages In This Thread
Odabir osciloskopa i aktivne diff. sonde - by vedran - 07-13-2019, 05:09 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)