Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulazna zaštita digitalnih i analognih ulaza
#1
Unaprijed isprika za moguće "trivijalno" pitanje koje je možda već na više mjesta na forumu prodiskutirano, ali nisam ništa našao. Radim "reviziju" nekih prethodnih sklopova i došao sam do teme zaštite ulaza, kako analognih tako i digitalnih. Za analogni koji može biti od 0 - 2,5 V do sada sam koristio Analog-ov ADG465 koji ulaz klampuje na +/-Vcc umanjeno za Vtp=2 V dakle na +/3 V. (TVS od 18 V štiti sam ADG465 koji preživljava do 40-tak volti):

[Image: DAgWwkp.png]

Međutim i zadnji od poznatih dobavljača (Farnell) više ga nema u ponudi. Sugerirana mi je zamjena sa MAX4505, koji ima istu funkcionalnost ali košta kako to inače znaju Maximove komponente.
Kako za neke razumne novce zaštiti analogni ulaz (ide dalje na 1:2 mux i onda na ADC)?

Za zaštitu digitalnog ulaza koji ide do MCU (a preko buffera/translatora razine) koristio sam ovo:

[Image: oDhJ5TT.png]

Ideja je da se drži ZD1, blizu okidanja tako da kada treba "povući" da to napravi vrlo brzo. Ovo izgleda malo nesimetrično, ne mogu reći da sam nešto puno testirao, ali za sada nije bilo problema Smile. Svi komentari i prijedlozi su kao i obično više nego dobrodošli.
Reply


Messages In This Thread
Ulazna zaštita digitalnih i analognih ulaza - by prasimix - 06-20-2018, 05:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)