Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino SD card monitor
#1
Cao drustvo, gledam ovaj board:

[Image: 09419-01a.jpg]
I razmisljam se da li je i ako jeste koliko kompleksno da se napravi arduino SD card monitor, dakle nesto sto bi moglo da dozvoli operacije nad fajlovima i sl. read \ write, ali recimo da arduino moze da sve to loguje, i da takodje pristupa istim.

Npr. uredjaj X koji koristi sd card, napravi novi fajl, arduino detektuje da je napravljen novi fajl i uzme isti fajl da ga obradjuje nakon sto uredjaj X zavrsi upis u fajl.

Na osnovu onoga sto sam procitao, ima vise problema, ovo su neki od njih:

Prvi je recimo detekcija kad se kreira novi fajl, npr. da kartica koristi FAT16, mi bi znaci morali da detektujemo da se upisuje informacija o tome da imamo novi fajl + memorijsku lokaciju novog fajla zar ne?

Ako je problem jednostavniji da npr. zelimo da pratimo uvek isti format fajla (npr. slike), verovatno na osnovu nekog header-a mozemo da znamo kad krece upis informacija vezanih za sam fajl al to nije uvek pouzdano.

Sam host uredjaj koji upisuje na SD bira protokol kojim ce da upisuje na karticu, dakle nije bas jednostavno napraviti univerzalno resenje etc.

Pa rekoh da vidim, ima li neko jednostavniju ideju kako bi moglo da se odradi ono sto sam spomenuo iznad?
Reply


Messages In This Thread
Arduino SD card monitor - by vsavic - 03-18-2017, 08:21 PM
RE: Arduino SD card monitor - by prasimix - 03-18-2017, 09:04 PM
RE: Arduino SD card monitor - by vsavic - 03-18-2017, 10:01 PM
RE: Arduino SD card monitor - by prasimix - 03-18-2017, 11:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)