Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EAGLE PCB Design Software - Pitanja i Odgovori
Imam jedan problem u Sprint-Layoutu pa neznam dali sam postavio pitanje u dobru temu.

Dakle iz EAGLE sam generirao gerber filove, koje sam importiao u Sprint-Layout..i svi layeru su OK importirani osim TOP layera (GND layer).

Evo slike kako to treba da izgleda u Sprint Layoutu i prilazem TOP gerber file pa ako moze se provjeriti ili kako da u Sprint-Layoutu dobim tocan layer kao sto je na slici, ili pak kako u Sprint-Layoutu definirati clearance area oko PAD-a (npr oko pada makni balar u razmaku 1,27mm)?

[Image: attachment.php?aid=29386]


Attached Files Thumbnail(s)


.zip   copper_top.zip (Size: 134,7 KB / Downloads: 1)
Reply
umeš li u sprint6 da uradiš ground plane? možda šašavo ❓ ali...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
kad se radi ground plane u sprintu,mora da se odabere najgornji ili najdonji sloj/layer pa se onda u donjem redu gde je ikona ground plane povećava ili smanjuje njegovo rastojanje od svega što nije povezano na masu. do sad nisam radio ground plane na top layer,samo na bottom layer,, ali mislim da se on i ne može odraditi osim u top ili bottom layer. probam sutra,danas sam završavao posledice požara u spavaćoj pa se trenutno opuštam uz mobilni i "ždrepčevu krv",prateći neki film i ovaj forum...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Hvala, uspio sam rjesiti uz tvoje uputstvo...postavljam lay6 file u temi.
Reply
drago mi je da je uspelo!
dodaj molim te i jpg tamo u postu za nas "mobilne",ne bilo ti teško... Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(03-14-2019, 09:49 AM)Khadgar2007 Wrote: Mirror u layout editoru,da ti prebaci recimo smd sa gornjeg sloja u donji? U šemi mirror radi ok, to nema govora ali u layoutu jedino na čemu mi radi mirror su nazivi elemenata,a kada kliknem na sam element/footprint ćorak.
Koju verziju imaš?

 Danas slučajno "skužio" kako radi mirror...ovo ima bug kako si napisao ali ima jednostavnije..dakle kliknes na toolbaru desnu MOVE i kliknes na komponentu, i sad samo pritisni srednji button na misu i biti ce ti mirrorirana komponenta (očito nisu povezali isti API sa scroll buttona na MIRROR naredbu u lijevom toolbaru). Evo probaj pa javi dal ti tako radi Smile
Reply
Baš ne radi tako...treba da kliknem na move, onda na "gornji" toolbar di imaš dvije ikone(četiri kvadratića,dva osjenčana,dva prozirna) "mirrored" i "unmirrored" i onda na komponentu.
Sve u svemu kao što sam već prije naveo, otkantao sam ja Autodeskov EAGLE i ostajem na Cadsoftovom. Smile
Reply
Naletio sam na simpatican bag u eaglu, ili je do biblioteke.
Ako na RGB LED iz biblioteke u board editoru kliknem na smash komandu da pomjerim ime program izbaci gresku i taj board je mrtav.
Reply
Dali neko ima "ono" za najnoviji EAGLE 9.4.2? Imam stariju verziju 9.2.1 koja ima dosta bugova koji me polako nerviraju a vidim da su toga dosta ispravili i dodali čak novije stvari ali nemam "ono" da bih mogao da ga pokrenem u Premium verziji za free.
Reply
Jesi li gledao na sonsivriju?

Kod iranaca nema Sad
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Pogledao sada i ne nalazim noviju verziju...ako imas link mozes postaviti ovdje u temi ili poslati mi PM.
Reply
Netko na forumu mi je rekao da ima redovito nove verzije EAGLEa samo ne znam tko je to bio, pričekaj malo možda se javi.
Reply
Dali je moguće u EAGLE napraviti PAD da bude samo TOP layer i da bude lemno mjesto samo sa TOP layera (Hasl), i da taj PAD-a na BOTTOM layer nema spoja nego je samo rupa?

Treba mi za projekt koji crtam PCB a nisam uspio naći ne NET-u uputstvo kako to izvesti.
Reply
Ne koristim orlića, ali probaj SMD pad sa rupom, ako ti dozvoli.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Naravno da je moguće, ja sam to radio na SMD verziji signal generatora,ako mislimo na istu stvar. Ne treba raditi nikakav poseban pad već ima jedna druga caka,a zove se "trestrict"-top ili "bRestrict"-bottom sloj. Staviš ga preko pada na sloju koji ne želiš da ima spoja sa tim padom.

Na slici je crveni sloj ground plane/masa. Jedan pad elektrolita ide na masu ali ne preko njegovog pada već preko via-e koja je malo dalje, znači "top" sloj tog pada nije spojen sa  masom. To se napravi tako da se nacrta krug/pravokutnik/poligon što već paše preko mjesta koje želiš "izolirati" i onda se u njegovim propertiesima odabere restrict za taj sloj.

Reply
Izašla je nova verzija EAGLE 9.6.0 i glavna novost je da su se "zbližili" EAGLE i FUSION 360 (program za 3D modeliranje, crtanje PVC kućišta za elektroniku, CNC, 3D printanje...) i probao sam iskorisiti sve novosti koje nova verzija nudi pa postavljam ovdje izgled 3D kako izgleda FlatBT V2.0 za koji sam nacrtao PCB prije par dana.... te što reć....autodesk radi odličan posao i sve više me iznenađuje sa novostima..čekam još da izadje 3D printer za PCB pa da dok nacrtamo PCB kliknemo 3D print i printer nam isprinta PCB kao iz tvornice Smile


[Image: attachment.php?aid=32504]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Ovo baš lepo izgleda!
Reply
Zna li neteko kako u EAGLE uključiti da se po defaultu postavlja mm umjesto inch? Npr. otvorim prvi put schematic editor ili pcb editor ili library editor i onda imam inch po defaultu..pa klikaj na grid pa postavi na mm pa na OK...time consuming je to i iritirajuce da EAGLE nema u svom control panelu default units...valjda mora da se nekva config file u EAGLE editira i postavi default mm..ali neznam gdje..trazio sam po netu info ali neuspjesno.
Reply
Ne znam kod ovih novih verzija kako izgleda, trebalo bi da bude slično, ja imam 6.3 verziju. U Control Panel \ Scripts otvoris eagle.scr i tamo imas podešavanja za svaki editor posebno (BRD, SCH, LBR). Na netu mogu da se nađu komande. Npr. ako hoćeš 1mm raster u board editoru, ispod BRD upišeš: 
Code:
Grid mm 1 On;
Tako možeš unapred da podesiš bilo šta, veličine rupa, vodova, koji slojevi su uključeni, itd.
Evo kako izgleda kod mene
.txt   eagle scr.txt (Size: 1,87 KB / Downloads: 4)
Reply
Treba preći na KiCAD Smile
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)