Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
#61
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#62
Bravo Aco! Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#63
Pa ovo izgleda odlicno.Moram ovo da probam.Bravo Aco! Big Grin
Reply
#64
bravo saggit - on mi je to pokazao! još treba malo deblji nanos paste i malo odmaknuti fen - ovo je doslovno prva pločica koju sam ikada ovako kalajisao i izašla je sasvim ok! nije teško,preporuka za svakoga!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#65
Aco kolko treba otprilike grejati fenom?mislim vremenski?i naravno hvala saggitu Smile
Reply
#66
video je u komadu,bez montaže. nema mnogo kombinacija,treba probati a i ništa se ne može izgubiti ni pokvariti ako se ne uspije iz prve. deblji nanos nego na snimku i ne dozvoljavati da pasta počne da ključa,to je znak da treba popustiti sa temperaturom. oko dva minuta,zavisno od veličine pločice,ne znam ni ja - to mi je bila prva pločica na snimku.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#67
Hvala Aco,nista znaci samo probati.
Reply
#68
(01-30-2015, 09:47 PM)11277 Wrote: još treba malo deblji nanos paste

Svaka čast. Nema potrebe za debljim nanosom paste. Tamo gde si manje naneo paste, ponovi postupak, (gde se vidi bakar).
Posle 3-će pločice, ima žmureći da kalaišeš PCB Big Grin
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
#69
imao sam dobrog učitelja teoretskog i praktičnog dijela Smile lako je i dostupno, svako treba probati i vidjeti
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#70
Evo i jedan moj rad toner transfer i kalaisano isto fenom i tom kalaj pastom samo od drugog proizvodjaca. Jedino sto sam ja igrejao dok se ne otopi sav kalaj iz paste pa onda brisao grubom krpom dok je jos vruce ali za plocicu te velicine to ide malo teze fenom. Neke druge vece plocice sam radio rerna metodom , nazalost slike od njih nemam. Ova od ovog programatora treba da se pregleda mozda ima kakvih spojeva ali ce to pred upotrebu kada dodje na red.
[Image: Willem%20programator_zpsh9xjz9bt.jpg]
Reply
#71
(01-31-2015, 05:45 PM)dejansd Wrote: Evo i jedan moj rad toner transfer i kalaisano isto fenom i tom kalaj pastom samo od drugog proizvodjaca. Jedino sto sam ja igrejao dok se ne otopi sav kalaj iz paste pa onda brisao grubom krpom dok je jos vruce ali za plocicu te velicine to ide malo teze fenom. Neke druge vece plocice sam radio rerna metodom , nazalost slike od njih nemam. Ova od ovog programatora treba da se pregleda mozda ima kakvih spojeva ali ce to pred upotrebu kada dodje na red.

Super ti je ispalo (Y). I ja sam pokušao sa krpom, pa mi se dešavalo, da kalaj skoro sve prekrije, tako da sam batalio to brisanje.
Pokušaj to sve isto, ali bez brisanja. Isto kao što je 11277 uradio. Nećeš imati nikakvih spojeva između vodova, i neće da ti se desi, da na pojedinim mestima baš imaš kalaisano, a na drugim ne. Svuda će ti biti ravno i glatko.
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
#72
tako je da,glavna razlika između mojeg prvog pokušaja prošlog ljeta je u tome što sam nanos pokušao skinuti krpom i tako sve zamrljao, a druga razlika je bila debljina nanosa-nanio sam pretanko. ono sa jučerašnjeg snimka je način koji radi sa tom razlikom što ću sledeći put nanijeti za nijansu više paste i maaalo duže držati pod fenom sa veće udaljenosti. i naravno ispiranje samo pod vodom, i sve se fino skine bez ikakvih mrlja.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#73
Meni ispada mahom slicno jedna i druga metoda ali mi se cini da ovo s krpom ipak ostavlja deblji sloj kalaja na stampi. Opet ko ce ga znati. Malo me zeza stampac posto drobi neke tacke po sredini papira. Moracu da se raspitam dali neko servisera ove lexmark optre u mojoj blizini . Kada obrisem sve u stampacu on izbaci par lepih stranica pa posle po starom. Verovatno negde ne dihtuje kaseta dobro ili neki brisac nije bas kako treba ... Ranije malte ne da nije ni trebalo kontrolisati plocicu posle laminatora ..
Reply
#74
´ajd´ sad da vidimo gdje sam to pogriješio...



Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#75
Jel si ga izlicitirao? Huh
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
#76
ta jedina ponuda i jeste moja - ponudio sam široke ruke 1000 rsd! Big Grin i dobio! Big Grin
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#77
Dobi ti za 1200 din. Big Grin  Super
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
#78
Odlična investicija.! Big Grin
Meni sekretarica još uvek ne da (laminator)... VaistinuSiroma
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#79
(02-01-2015, 08:26 PM)TDA Wrote: Odlična investicija.! Big Grin
Meni sekretarica još uvek ne da (laminator)...

Promeni sekretaricu Tongue
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
#80
(02-01-2015, 08:20 PM)saggit Wrote: Dobi ti za 1200 din. Big Grin  Super

ma nije ni 1200 - nego 999! Smile 1200 će izaći sa poštarinom... Big Grin
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)