Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Digitalni termometar
#21
(06-17-2015, 07:58 PM)Macola Wrote: Ma pravio sam toga gomilu u raznim varijacijama.

U to ne sumnjam Wink

(06-17-2015, 07:58 PM)Macola Wrote: Tu sam nešto prvi put napravio neku svoju Fuzzy tabelu u PIC18 i dobro to radi već 6-7 godinica.
Pokušao sam tu da "ulovim" ponašanje pekara koji se drndaju sa tom višezonskom peći i prediktivna tabela se pokazala efikasnijom od PID.

Da, ponekad je ovo bolji način...

Ja sam i dan danas pod utiskom, koliko su termoregulatori naizgled jednostavni, a veoma kompleksni kad čovek malo dublje uđe u tematiku...
Merenje i nekako, ali kada dođe deo kako održavati temperaturu tu se dodatno otvara posebna oblast problematike.
Reply
#22
(06-17-2015, 08:30 PM)npejcic Wrote: ali kada dođe deo kako održavati temperaturu tu se dodatno otvara posebna oblast problematike.
Posebno kada neka budaletina od pekara non-stop otvara vrata od peći i zaviruje da li mu je ispečen proizvod, i to zato što ga mrzi da zameni sijalicu, koja osvetljava peć iznutra, i što je još gore, sasvim lako se od spolja zameni.

:-)

To brate ne može da pokrpi laser od 1MW uperen direktno u hleb :-)
Reply
#23
(06-17-2015, 08:14 PM)saggit Wrote: @samuki
Ako zelis da pravis toplomer, evo ti sema, koja je proverena. Nije komplikovana za crtanje PCB-a.
Na semi pise da je od 0-200 stepeni. Nije 200, vec 1000 stepeni.
Za senzor su ti vec Macola i npejcic rekli sta da koristis

Napravio sam , ovu sa lm324 iz prvog posta,samo sam htio da mjerim visu temperaturu. I treba mi bolja sonda od diode!
Reply
#24
Do zime imam fore da razmisljam na ovu temu. Meni ce trebati termometar koji cu prikljuciti na cev od parnog grejanja koji ce aktivirati alarm(neko kucno zvonce) kada temperatura bude 85C ili 90C...
Reply
#25
(06-18-2015, 08:57 PM)viktor1986 Wrote: Do zime imam fore da razmisljam na ovu temu. Meni ce trebati termometar koji cu prikljuciti na cev od parnog grejanja koji ce aktivirati alarm(neko kucno zvonce) kada temperatura bude 85C ili 90C...

Ko ima neparno grejanje za njega šema neće da važi :-)

Šalim se malo Viktore.

Mislim da ti je ipak najpraktičnije rešenje da kupiš nalegajući termostat u nekoj prodavnici opreme za grejanje.

Nije nešto preterano skup, ima snažan kontakt, i što je tebi možda najvažnije, mehanički je predisponiran upravo za montažu na cev radijatora ili paroizmenjivača.

Dosta je muke oko mehanike kad sam praviš. Zato mislim da je možda bolje kupiti gotov, namenski.

Pozdrav drugar
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)