Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sve i svašta
Video 
Evo nesto za one (kao sto sam i sam) kojima kad nesto leme dim obavezno ide direktno u nos ili u oci...



I ako slicnih resenja ima ovaj mi se ucinio elgantan za izradu pogotovo za one koji imaju ili imaju pristup laser kuterima...

Ovde je LINK ka celom postupku izrade...
Reply
U vranju negde imam ovakav uredjaj fabricki i mislim da sam ga veoma jeftino kupio.
U kratkim crtama:
-plasticna kutija
-zastitne mrezice
-ventilator
-baterija 9V
-prekidac

Wink
Reply
Primer 1


Primer 2


Za aliexpress ovo je skupo Big Grin
Mislim da sam ja taj baterijski platio oko 10-15e Wink
Reply
Napravite sami fume extractor. Uzmite ventilator od nekog starog računara, neki ispravljač jer je glupo trošiti
baterije i ovakav filter: https://www.aliexpress.com/item/Differen...autifyAB=0


Evo ga jedno super rešenje 24

Reply
Da li neko zna gde ima da se kupe ovakvi bitovi ili ključevi sa drškom?

[Image: s-l225.jpg]
Reply
Unior, Metabo, Bosch, u recimo Metalflexu, ili lošiji Womax ili Lux tool u Woby house...
ili KP oglasi
Reply
(05-29-2018, 05:42 PM)Bocko Wrote: Unior, Metabo, Bosch, u recimo Metalflexu, ili lošiji Womax ili Lux tool u Woby house...
ili KP oglasi
Bocko, druže, pogledaj dobro sliku. Cool


[Image: s-l225.jpg]

Da ne naručujem iz Kine, i da ne čekam mesec dana.
https://www.aliexpress.com/item/5-Point-...P5EALw_wcB
Reply
Malo specifičan ključ. Ima na oglasu, pogledaj.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
UH, daleko. Ali obećava, jer ako ima i u BiH, ima negde i u Srbiji.
Reply
Verovatno da ima, pitanje je kako je kršteno kod nas.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Nisu to više specijalni ključevi, u malo bolje opremljenim radnjama ćeš sigurno naći torx sa rupom, kao što @Bocko kaže gdje ima Unior naći ćeš i to, zavisi kakav kvalitet tražiš, u onim kineskim mini setovima sa šarafcigerom sa promjenjljivim bitovima imaju ti torx bitovi u setu.
Reply
Makso, to nije običan torx. To je pentax, 5 point star! Ima pet, a ne šest obodnih zubića.
Tražio sam u Wobiju i na Kaleniću, ali me svi gledaju belo. Naručio sam malopre iz Kine.
ali će to stići tek za tri četiri nedelje. A ja bih da završim popravku dotle.
Reply
Onda jedini način ti preostaje da žrtvuješ jedan obični šarafciger sa brušenjem da sjedne u glavu šarafa, ja sam tako uspjevao dok nisam prikupio alat, jedino ako nije dobro stegnuto ili nepristupačno.?
Reply
(05-30-2018, 12:02 AM)branko tod Wrote: Makso, to nije običan torx. To je pentax, 5 point star! Ima pet, a ne šest obodnih zubića.
Tražio sam u Wobiju i na Kaleniću, ali me svi gledaju belo. Naručio sam malopre iz Kine.
ali će to stići tek za tri četiri nedelje. A ja bih da završim popravku dotle.

Ja imam jedan takav koji mi služi za neke kamere.
Koja ti dimenzija treba?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(05-29-2018, 01:38 PM)branko tod Wrote: Napravite sami fume extractor. Uzmite ventilator od nekog starog računara, neki ispravljač jer je glupo trošiti
baterije

Ne bih se slozio sa tobom jer je ventilator na 5V i baterija je trajala dugo pored toga sto imas konektor za spoljno napajanje adapterom.
Postoje i punjive baterije i punjaci za punjive baterije Big Grin
Evo moj punjac IBG Trepca radi 20 i kusur godina bez problema samo menjam baterije kada dotraju.
Iskren da budem nedostaju mi njihove baterije one zute AA i male AAA pa i kocke od 9V njihove su bile zakon.
Evo punjaca[url=https://www.kupindo.com/Baterije-i-punjaci/24993421_Uniset-punjac-Trepca-IBG][/url]
Pozdrav
Reply
(05-30-2018, 08:00 AM)TDA Wrote: Ja imam jedan takav koji mi služi za neke kamere.
Koja ti dimenzija treba?
Bm li ga. Verovatno T20, malo je ozbiljniji od ovih sasvim malih.
Reply
(05-30-2018, 12:02 AM)branko tod Wrote: Makso, to nije običan torx. To je pentax, 5 point star! Ima pet, a ne šest obodnih zubića.
Tražio sam u Wobiju i na Kaleniću, ali me svi gledaju belo. Naručio sam malopre iz Kine.
ali će to stići tek za tri četiri nedelje. A ja bih da završim popravku dotle.

Ja te se danas setio, gledao sam u Metal Flex-u i Uradi Sam.
Nema ...

Pozz
Reply
Imam inbuse i torx bitove s rupom, ali ovo cudo ima pet krakova, za razliku od torx koji ima sest krakova.
Do sada ih nisam vidio. Jeli to nesto na "mazgi"?
@Bocko, oni sa KP se ne broje.-
pOz
Reply
(05-30-2018, 02:37 PM)emiSAr Wrote: Imam inbuse i torx bitove s rupom, ali ovo cudo ima pet krakova, za razliku od torx koji ima sest krakova.
Do sada ih nisam vidio. Jeli to nesto na "mazgi"?
@Bocko, oni sa KP se ne broje.-
pOz

Nije za mazgu, već za leatherman wave.

Reply
Branko, to bi trebalo da imaju automehaničari, pa se malko poslužiš...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 15 Guest(s)