Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sve i svašta
Uf uf sto je socan i masan ovaj ladnjak Big Grin

Nego koliko ispade ovaj malisa?!? Smile
Reply
https://www.youtube.com/watch?v=L1nWK705jGI
Reply
Odgledaj na youtube-u "Dnevnjak"

Reply
minut i 45
https://www.youtube.com/watch?v=4ZGWJ-o-...rofilepage
Reply
Odlicni su mene su pridobili sa kornjacom Smile
Reply
Nego sto si budan u ove rane sate Tongue
Reply
Citam o cfp-u i idem na aerodrom uskoro.

ps
mora neko da drzi vatru.
Reply
Dosjetio sam se jednog nacina montaze izlaznih tranzistora sa 150mm plasticnim klijestima...pa me zanima dali moze tako da se odradi (bez busenja rupa za hladnjak) kod testiranja.

Kupio sam u ducanu 2kom 150mm krokodilki (ili klijesta ovisi kako ko zove?)....pa sam postavio na izlazni tranzistor koji ima ispod silikonsku izolaciju...dakle pitanje je jelje tako ok i mogu da postam napon na pojacalo ili ipak moram da busim i sarafim izlazne na hladnjak?

Pitam ovo zato sto nisam nikoga vidio da je na ovaj nacin probao stegnuti izlaze na hladnjak kod testiranja pojacala (prvo pustanje u rad).

Evo i slika:

 
 
Reply
(11-17-2015, 02:41 PM)ronovar Wrote: Dosjetio sam se jednog nacina montaze izlaznih tranzistora sa 150mm plasticnim klijestima...pa me zanima dali moze tako da se odradi (bez busenja rupa za hladnjak) kod testiranja.

Kupio sam u ducanu 2kom 150mm krokodilki (ili klijesta ovisi kako ko zove?)....pa sam postavio na izlazni tranzistor koji ima ispod silikonsku izolaciju...dakle pitanje je jelje tako ok i mogu da postam napon na pojacalo ili ipak moram da busim i sarafim izlazne na hladnjak?

Pitam ovo zato sto nisam nikoga vidio da je na ovaj nacin probao stegnuti izlaze na hladnjak kod testiranja pojacala (prvo pustanje u rad).

Mozes, sto da ne, i ja sam ovo isto radio prilikom testiranja nekih sklopova, uglavnom napajanja, samo treba pratiti temperaturu tranzistora jer je ipak plastika u pitanju, proveri jos jednom da nemaju tranzistori spoj sa hladnjakom (tj. izmedzu njih) i pazi da slucajno ne zakacis stegu da spadne.
Kad se uveris da pojacalo radi, onda razmisljaj o trajnoj montazi sa srafovima... Wink
I'm gonna live forever or die trying...
Reply
Zašto nebi moglo.

Meni je palo na pamet uzeti deblji alu flah 6 ili 8mm i kroz njega zveknuti 3 leptir šrafa, ako ima prostora oko tranzistora podvučeš ih pod flah, zategneš leptir šrafove i vozi, a ostaje ti hladnjak sa 3 rupe.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Odlično...ovo mi je samo za testiranje pojačala kod prvog puštanja...kasnije kad sve bude ok onda ce ici busenje i urezivanje navoja u hladnjak.

Sad me jos zanima (mozda sam i vec pitao) kolika vrijednost ulaznog audio mono potenciometra logaritamskog treba da bude koji se stavlja na ulaz pojačala? Nekvi stavljaju 20k neki 50k a neki cak 100k...koju vrijednost da uzmem? Posto mi jos samo nedostaje taj mono log potenciometar i jos jedan instrument i onda moze zabava pocetiSmile
Reply
(11-16-2015, 10:51 AM)Dragan83 Wrote: Ja sam skinuo doPDF-7  ali ni kaspersky ni nod nejavljaju nista, e sad to nije bitno bitno je da i na Cute pdf i na DO PDF nece da mi prepozna fajl .

U ovom doPDF mi kaze   ''ne postoji aplikacija povezana sa zadatom ekstenzijom dokumenta''
U CutePdf mi kaze  ''boja tona  is not valid PDF  or image file''
ili ja na pogresan nacin pokusavam to da odradim , evo dole i fajla koji bi zeleo da konvertujem u pdf..

Evo u pdf formatu plocica. ima li sema ?


Attached Files
.pdf   20151117191746samsam.pdf (Size: 141,83 KB / Downloads: 16)
.pdf   20151117191802samsam.pdf (Size: 28,74 KB / Downloads: 16)
Reply
Sema ima postavicu je ali plocica se jos doradjuje i ubacena je zi-di za stabilizaciju napona i jos par elemenata kojih nema na semi , boju tona sam radio vise puta na improvizovanim nekim plocicama pa sam je malo korigovao zbog nekih po meni nedostatak itd al kad uradim layout da valja otvoricemo novu temu tamo pa cemo diskutovati..


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Ali je ova boja tona sa jednostrukim napajanjem, i nece se moci spajati na pojacalom koje je +- napajanje !
Reply
Pa pazi moze da se zakaci bez problema ali ja sam imao posebno napajanje za nju , napajao sam je cak i sa 18 volti radila je bez problema ali uglavnom je drzim na 22volta , odnosno stavim zanerku od 22v i posle korigujem otpor u zavisnosti koliko imam volti na glavnom izvoru i stavljam druge tranzistore bc546, 550 i slicno, evo kako sad izgleda layout a najverovatnije ce biti jos doradjivanja Smile


Attached Files
.lay6   boja tona.lay6 (Size: 59,7 KB / Downloads: 2)
Reply
Da treba poseban trafo i ispravljac a sto ne bi sa Lm741 kosta kao jedan tranzistor i napaja se sa -+ naponom ima jednostavnih sema.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Offtopic …

Joj, jel i vas zovu i uznemiravaju preko fiksnog telefona za kojekakve ankete, promocije itd ???

Neumorni su, svaki drugi dan neko zove, ali danas sam se iznenadio, brate mili sad me zovu sa 993892xxxx … Neverovatno … Kake veze ja imam sa tim … Otkud im moj broj … strasno … Smile
Reply
Sta ti nude jastuke i veceru al da pozoves 2-3 prijatelja ili ti nude dormeo dusek ili neki magicni tiganj? Big Grin
Reply
(11-18-2015, 01:06 PM)mikikg Wrote: Offtopic …

Joj, jel i vas zovu i uznemiravaju preko fiksnog telefona za kojekakve ankete, promocije itd ???

Neumorni su, svaki drugi dan neko zove, ali danas sam se iznenadio, brate mili sad me zovu sa 993892xxxx … Neverovatno … Kake veze ja imam sa tim … Otkud im moj broj … strasno … Smile

Miki, ako je za utehu, to se dešava i u zemljama gde pravna država funkcioniše. Mene su počeli da zovu na mobilni iako čak ni provajder ne zna ko sam (kupio sam tu karticu odavno, dok je još moglo bez registracije), a broj ima samo moja porodica i najbliži prijatelji.
Broj koji ti se pokazuje ne mora da bude pravi broj sa koga je pozvano. Tim trikom se ovde služe već neko vreme.

Pozdrav
Reply
Ma da budalastine neke i to sve na foru proizvod je besplatan ali je postarina 4000 RSD Smile
Kao toliko im posta uzima … Mislim fore za malu decu, ja ne znam ko to tako kupuje i kako im se isplati da po ceo dan zovu i zaludjuju narod …

@Braca
Broj je verovatno regularan jer se jedva culo, "iz daleka" a i naglasak tete je bio "originalni" sa tog podrucja ...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 11 Guest(s)