Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATMega 328 transisitor tester pitanje
#1
Nabavio sam sa ebay-a ATMega 328 transistor tester (najviše zbog merenja induktivnosti) u kit formi (jer je bilo najjeftinije). Uglavnom sam polemio sve komponente ali sam ostao zbunjen zbog 10k trimpota. Pročitao sam onaj veliki pdf koji je napisao Nemac, autor ove praktične spravice, ali tamo nema objašnjenje šta treba da podesim trimerom.
Reply
#2
Postavi link ili dokument ovde da bi znali koji je tacno sklop u pitanju.
Reply
#3
Čini mi se da je trimpot tu da bi podešavao jačinu osvetljenja na LCD-u.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#4
mikikg,

To je dokument za koji si ti dao link! Ja sam preuzeo uz pomoć tvog linka. Na engleskom je text a autor je neki Nemac. Ne mogu da nađem link, ali to je onaj dokument na osnovu kog Kinezi prave klonove testera sa LCD 1602 displejom, 9v baterijom i Atmega8/168/328. Moj kineski kit je apsolutno identičan sa šemom, 8MHz kvarc, LM336 izvorom ref napona, etc.

euronymus,

tačno! Sad vidim na šemi da se trimerom šteluje osvetljaj LCD displeja.
Reply
#5
ja sam skoro zamijenio ATMega328 na moj Smile samo da ga isprogramiram Smile
Reply
#6
http://www.mikrocontroller.net/attachmen...ng104k.pdf
Reply
#7
Link koji si dao u nekoj drugoj temi je bio za noviju verziju testera 1.08, dok je ovaj za stariju 1.04.

Kit koji sam kupio od Kineza ima nekoliko osobina koje su me privukle:

1. Displej plave boje
2. ATmega 328 isprogramirana i u DIL kućištu, dakle može da se osvežava software
3. Ima DC konektor za spoljašnje stabilisano napajanje + baterijski konektor
4. Iznad tropolne print kleme su padovi za testiranje SMD komponenti - samo spustiš na odgovarajući pad i izmeriš, ne treba ti da se mučiš sa nekim pipalicama
5. Ceo kit je identičan sa šemom za 1.08 verziju osim što nema ISP konektora - ja ionako ne umem da programiram
6. Cena je kao iobično kod Kineza više nego fer, svega 12e (poštarina je bila besplatna pa sam morao da budem strpljiv sa isporukom, čitavih 30 dana)

Trimer za osvetljenje displeja mora da bude okrenut na nekih 70% hoda da bi se dobila čitljiva slova.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)