Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SmartScope - Osciloskop za iPad / Android / Mac / PC
#41
<p>Preporučujem ovaj link svima koji se interesuju za digitalne osciloskope:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://circuitcellar.com/cc-blog/evaluating-oscilloscopes-part-1/'>http://circuitcellar.com/cc-blog/evaluating-oscilloscopes-part-1/</a></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pozz</p>
Reply
#42

Moj bivsi HP je nasao novog vlasnika a Rigol DS2072A je na putu Wink

Jedva cekam da stigne … Poruceno iz http://www.3me.rs

Reply
#43
<p>Kad da ocekujemo review? Big Grin</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Koliko su uzluzni u 3me? Za mene jedini nacin da uskoro dobijem scope, bi bio da su oni raspolozeni da im platim cekovima. Ali nesto ne verujem pa mi je glupo da ih pitam :ermm:</p>
Reply
#44

Pa pazi ovako, ja sam porucio to jos pre nekoliko nedelja kada sam i platio avans 50% jer sam dobio 5% popusta posto cekam isporuku u Martu.

Kako mi je (verovatno gazda) rekao preko telefona, u Martu ima neki veci kontigent uvoza pa ce i on imati 5% rabata.

Da sam hteo "odmah" nebi imao taj popust. A i ovo pola unapred pola po isporuci mi isto odgovaralo da malo razdelim troskove vremenski.

Reply
#45
<p>Znaci postoji mogucnost dogovora Big Grin .</p>
<p>Kontaktiracu ih pa cu da vidim</p>
Reply
#46
<p>E jesam se razmazio, sve sto uzmem da cackam nije mi po volji bez scope-a&nbsp; :hmm: .</p>
<p>Nesto sam neodlucan jako, nije malo para 330e.</p>
<p>Pogotovo sto ne zaradjujem pare ovime, ali mi je ipak vise od hobija posto ipak ovime nadoknadjujem ono sto nas u skoli ,,uce".</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Nego glavna neodlucnost mi dolazi iz toga sto nemam neki alat, nisam siguran da li je na red dosao osciloskop.</p>
<p>Jeste mi je zatrebao vise puta, ali ipak nisam nesto naucen mnogo.</p>
<p>Moja ocekivanja od scopea su da mi pomogne da svarim sto bolje finese koje inace sad i ne razumem najbolje,</p>
<p>Verujem da je moguce to sve shvatiti i bez osciloskopa, ali nisam siguran uz koliko&nbsp;truda vise?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Inace evo i ovaj hantek je zanimljiv jeftiniji je od rigol-a.</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.amazon.com/Hantek-DSO5072P-Digital-Oscilloscope-Real-Time/dp/B00H1SV0YO'>http://www.amazon.com/Hantek-DSO5072P-Digital-Oscilloscope-Real-Time/dp/B00H1SV0YO</a></p>
<p>Koliko je zaista bitan ekran u toj prici, da li opravdava verovatno losiji generalno kvalitet od rigola?</p>
<p>E sad amazon je u americi zar ne?</p>
<p>Ako neko zna, koliko bi se placao uvoz u austriju, ili neku drugu eu zemlju?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>P.S. Ima i kod nas u 3me po istoj ceni kao i rigol, ali mi izgleda da ovako moze dosta jeftinije da se dobavi</p>
Reply
#47

Pa to oko izbora osciloskopa uvek bude problem izmedju zelja i finansiskih mogucnosti.

Ono sto treba imati u vidu je pre sve "cime se bavis", da li je to vise analognom ili digitalnom tehnikom.

Za analognu (relativno sporu) tehniku poput audio i raznih linearnih regulatora ili nekih prostijih DC/DC pretvaraca malih snaga tu moze da zavrsi posao analogni osciloskop u rangu oko 100-ak EUR. Naravno moze i digitalni ali njih nema bas u tom cenovnom rangu.

Ako planiras da se bavis digitalnom tehnikom ili nekim brzim analognim ili snaznim spravama (razni SMPS ili HF primo/predajnici) tu vec treba digitalni osciloskop sa memorijom (DSO) i relativno veceg bandwitha (>50MHz).

Recimo u digitaliji je veoma potreban kada pokreces nekakve periferije sa I2C ili SPI protokolom tj rad sa mikrokontrolerima generalno.

E sad da li treba imati skuplji osciloskop pre nego dobar alat poput lemilice, secica i slicnih alatki, ja bih pre rekao alat a za osciloskop uzmi neki iz analogne serije i sa nekom nizom cenom.

Ja sam npr kuci dosta dugo koristio jedan mali ruski jednokanalni osciloskop od 10-ak MHz i super me je sluzio za razne analogne zezalice ali cim sam presao da se vise igram sa mikrokontrolerima vec sam morao da uzmem brzi osciloskop i to sa memorijom. A za RF (radio primopredajnici) tek je mi je bio neophodan.

Ovaj Rigol mi je odprilike peti osciloskop koji kupujem i to sve dolazi sa iskustvom i potrebama.

Dakle preporucujem da se prvo obskrbis sa dobrim alatom i nekim analognim osiloskopom a ove digitalnce ce vec tokom vremena da vidis da li ti trebaju ili ne.

Reply
#48
<p>E hvala puno na odgovoru.</p>
<p>Sto se tice onoga sto ja radim, imam ja puno ideja i interesuju me razne stvari, ali za sve sto se uhvatim zafali ili neki alat ili neki deo...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Jeste da me vuce da uzmem dso poput rigol-a, ali verovatno je neopravdan trosak.</p>
<p>Poslusacu i naci cu polovan analogni. Jeste da ih je u srbiji problem naci, ali potrudicu se...</p>
<p>Kakve su one iskre recimo ona 2x15MHz?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Imam kopiju saleae logickog analizatora, nije prava stvar ali moze da zavrsi dosta poslova.</p>
Reply
#49
<p>Inace evo i ovaj hantek je zanimljiv jeftiniji je od rigol-a.</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.amazon.com/Hantek-DSO5072P-Digital-Oscilloscope-Real-Time/dp/B00H1SV0YO'>http://www.amazon.com/Hantek-DSO5072P-Digital-Oscilloscope-Real-Time/dp/B00H1SV0YO</a></p>
<p>Koliko je zaista bitan ekran u toj prici, da li opravdava verovatno losiji generalno kvalitet od rigola?</p>
<p>E sad amazon je u americi zar ne?</p>
<p>Ako neko zna, koliko bi se placao uvoz u austriju, ili neku drugu eu zemlju?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>P.S. Ima i kod nas u 3me po istoj ceni kao i rigol, ali mi izgleda da ovako moze dosta jeftinije da se dobavi</p>
<p>
&nbsp;</p>
<p>Risto, ovog osiloskopa nema kod Amazon-a u Nemačkoj (<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.amazon.de'>www.amazon.de</a>).</p>
Reply
#50
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Risto" data-cid="22178" data-time="1394044368">
<div><br><p>&nbsp;</p>
<p>Jeste da me vuce da uzmem dso poput rigol-a, ali verovatno je neopravdan trosak.</p>
<p>Poslusacu i naci cu polovan analogni. Jeste da ih je u srbiji problem naci, ali potrudicu se...</p>
<p>Kakve su one iskre recimo ona 2x15MHz?</p>
<p>&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p>I moj ti je savet da krenes sa nekim analognom polovnjakom.</p>
<p>I bez dvoumljenja, osciloskop ti je trece oko u elektronici i dosta ce ti pomocu u daljem ucenju i upoznavanju iste.</p>
<p>Samo ja bih taj iskrin od 2X15Mhz (MA 4046, MA4048, MA4049....)</p>
<p>zaobisao u sirokom luku. Dosta njih mi je proslo kroz ruke (uglavnom na popravci........ bas se dosta kvare) i nisu me nimalo "odusevili". Triger nikakav sto je jedna veoma bitna karakteristika osciloskopa, cak i pomenuti ruski jednokanalni od 10 MHz ( mislim da je u pitanju C1-95) ima daleko bolji triger iako su ga rusi pravili.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Da ne ispadne kao reklama ali ako te interesuje neki polovnjak javi se nas PP iskopacemo nesto.</p>
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#51
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Gosha" data-cid="22183" data-time="1394047462">
<div>
<p>Da ne ispadne kao reklama ali ako te interesuje neki polovnjak javi se nas PP iskopacemo nesto.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ne mora da ispada reklama. Imas deo sa oglasima, napises sta imas od aparata, cene, kontakt... Svima lakse, bolje i mnogo lepse izgleda.&nbsp;</p>
Reply
#52
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Braca" data-cid="22179" data-time="1394045426">
<div>
<p>Inace evo i ovaj hantek je zanimljiv jeftiniji je od rigol-a.</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.amazon.com/Hantek-DSO5072P-Digital-Oscilloscope-Real-Time/dp/B00H1SV0YO'>http://www.amazon.com/Hantek-DSO5072P-Digital-Oscilloscope-Real-Time/dp/B00H1SV0YO</a></p>
<p>Koliko je zaista bitan ekran u toj prici, da li opravdava verovatno losiji generalno kvalitet od rigola?</p>
<p>E sad amazon je u americi zar ne?</p>
<p><strong>Ako neko zna, koliko bi se placao uvoz u austriju, ili neku drugu eu zemlju?....</strong></p>
</div>
</blockquote>
<p>Za Austriju uvozne dazbine na osciloskop bi bile 4,2% uvozne takse (carine) + 20% poreza (VAT-PDV-MWSt).</p>
<p>Ako si u Svajcarskoj, prica je drugacija tj. povoljnija: 0% + CHF40 / 100kg &nbsp;(carine)&nbsp;+ 8% poreza&nbsp;&nbsp;(VAT-PDV-MWSt)</p>
<p>Taksa se obracunava na neto vrednost robe a zatim na taj zbir + transport obracunava porez&nbsp;</p>
<p>Moguce su jos neki sitniji dodatni troskovi od strane sluzbe koja je transportovala robu,&nbsp;</p>
<p>Ovo svakako proveriti direktno sa carinskim sluzbama</p>
Reply
#53
<p>Ja u nedelju treba da uzmem Philips PM3240 od Goshe, prvi utisci ce ici malo kasnije. Za nov nemam kintu, a polovan sam odlucio da uzmem od Goshe, jer covek ima iskustva sa osciloskopima, tu je na forumu tako da sam siguran da nece da mi uvali kosku, realan je sa cenama, covek zna koliko sta vredi, necete naci neki cetvorokanalni Tek za 200 evra, ali vam nece uvaliti nesto poluispravno za visoku cenu.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Osciloskop se ne kupuje bas svaki dan, treba da traje xx godina, treba videti dostupnost dokumentacije na internetu. Prednost starih analognih je bas ta dokumentacija koja je opsirna, malo iskusniji elektronicar moze lako da ga servisira, ovi novi su sa 0402 i 0201 elementima, to rucno ako radis mozes da bacis, od tog posla nema nista.</p>
Reply
#54
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dude" data-cid="22187" data-time="1394050602">
<div>
<p>Ne mora da ispada reklama. Imas deo sa oglasima, napises sta imas od aparata, cene, kontakt... Svima lakse, bolje i mnogo lepse izgleda.&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p>Forum prvenstveno dozivljavam kao mesto gde mogu dobiti pomoc i li da nekome pomognem ako znam, nikako u komercijalne svrhe. Negde sam, cini mi se, napisao da se bavim mernom tehnikom (najvise osciloskopima) ali to ne zelim da komercijalizujem.</p>
<p>Jeste malo off ali mislim da nikome nece smetati, svima kojima trereba bilo kakva pomoc (popravka, nabavka, preporuka.....) oko osciloskopa mogu slobodno da me kontaktiraju, sve sto budem mogao i znao rado cu im izaci u susret.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Xexexe dosta samoreklamiranja........</p>
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#55
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azecevic" data-cid="22190" data-time="1394051217">
<div>
<p>Ja u nedelju treba da uzmem Philips PM3240 od Goshe, prvi utisci ce ici malo kasnije. Za nov nemam kintu, a polovan sam odlucio da uzmem od Goshe, jer covek ima iskustva sa osciloskopima, tu je na forumu tako da sam siguran da nece da mi uvali kosku, realan je sa cenama, covek zna koliko sta vredi, necete naci neki cetvorokanalni Tek za 200 evra, ali vam nece uvaliti nesto poluispravno za visoku cenu.</p>
<p>&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p>Aco ovo si napisao u medjuvremenu dok sam ja kuckao, pomislice ljudi da smo u nekom dilu....xexexe, a jos se nismo ni upoznali.</p>
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#56
<p>Gosha je Laf.&nbsp;</p>
<p>Poklanja mnogo fine zicke i jos ih o svom trosku salje. I van SRB</p>
<p>&nbsp;</p>
<p> :thumbsup:</p>
Reply
#57
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Gosha" data-cid="22192" data-time="1394051494">
<div>
<p><strong>Forum prvenstveno dozivljavam kao mesto gde mogu dobiti pomoc i li da nekome pomognem ako znam, nikako u komercijalne svrhe</strong>. Negde sam, cini mi se, napisao da se bavim mernom tehnikom (najvise osciloskopima) ali to ne zelim da komercijalizujem.</p>
<p><strong>Jeste malo off ali mislim da nikome nece smetati, svima kojima trereba bilo kakva pomoc (popravka, nabavka, preporuka.....) oko osciloskopa mogu slobodno da me kontaktiraju, sve sto budem mogao i znao rado cu im izaci u susret.</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Xexexe dosta samoreklamiranja........</p>
</div>
</blockquote>
<p>Bravo lafe..&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>btw, jos jedan tvoj zemljak je bio duhovit na slicnu temu...&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>To kako ti licno dozivljavas forum - tvoja stvar. Ja ti lepo kazem, nema potrebe da se teme spamuju sa "<span style="color:rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;">Da ne ispadne kao reklama ali ako te interesuje neki polovnjak javi se nas PP iskopacemo nesto", jer ce jos 10 njih sutra da radi to isto, imaju i halo oglase i kupi-prodaj pizde materine al im dosadno da vrte tamo...&nbsp;</span></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Stavi to tamo gde je mesto za to (oglasi) i sve ok. Ili ako ne zelis nemoj da kvaris teme na ovaj nacin kao sto radis i opet sve ok. &nbsp;</p>
<p>Na ovu temu nema potrebe vise da se pise, sve je jasno.&nbsp;</p>
<p>Pozdrav.&nbsp;</p>
Reply
#58

Na ovaj osciloskop sam mislio, С1-94 (S1-94)

[attachment=7642:2340526_1.jpg]

Mali, zgodan, ma super je bio. Dovoljan da se pogleda negde da li ima ili nema nekakvih signala i odprilike nasta lice krivuljice a to da li je 1ms ili 1V nije toliko ni bitno mada je i to moglo da se utvrdi sa nekom (neznam kojom) tacnoscu  Wink



Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#59
<p>Miki, i ja sam mislio na taj samo sam greskom napisao C1-95 umesto C1-94.</p>
<p>Imao sam ih nekoliko i vrlo sam zadovoljan kao rade. Odlican kompromis cena-kvalitet.</p>
<p>Radjen je i za englesko, francusko i nemacko trziste, koliko ja znam.</p>
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#60

Da da to, super korisna sprava za te novce. Kod nas se prodaju izmedju 50E i 70E ...
Meni je cak pomogao kada sam servisirao neke HF radio stanice a i za razne PIC zezalice je mogao da zavrsi posao dok su ti PIC evi bili sa relativno malim brzinama (u vreme PIC16F84).
 
To je ono sto hocu da kazem da nije preterano bitno koji je osciloskop i kakvih mogucnosti ako znamo pravilno da ga upotrebimo.
 
Bitna stvar je ta da su osciloskopi vrlo precizni kada je u pitanju relativno merenje, dakle kada se poredi "nesto u odnosu na nesto" dok za apsolutno merenje je vec malo drugacija prica i tu raste cena sa preciznoscu.
 
[attachment=7643:type-324.jpg]
 
Recimo imam i ovaj mini osciloskop Sony / Tektronix 324 (za orijentaciju, sirok je 18cm), isto 10-ak MHz, na baterije i recimo njega nebih menjao nizasta niti bih ga prodavao Smile
Tako mali i zgodan, tranzistorac iz 60 i neke godine a najsladje od svega ima X i Y ulaz i recimo za tamo neka moja RF merenje gde mi treba nekakv sweep ovaj malac je superioran sa prikazom u odnosu na bivsi 30 godina mladji 100MHz HP DSO! Ma ne mogu da se porede, ko **pe i oko   Smile

Slicna prica i sa Tektronix koji su bili u frejmovima i izmenjivim modulima (plug-ins) iz serije 5000 i 7000 a koji mogu relativno povojno da se nadju sad na Ebay, oni sa 300, 500+ MHz bandwitha, ma to je fantazija, retko koji sad nov osciloskop (za te pare) moze sa tim da se poredi!

To kad pocne npr da vas zeki neka ultra brza digitalija pa kad bacite pogled preko ovog osciloskopa pa skontate da vas duzina PCB vodova i terminacija zeza ...

Debelo sam bio razmisljao da uzmem tako nesto pre nego nov Rigol DSO. Rigol je bio moj trenutni izbor zbog "provaljenog" kripto algoritma  :fear: … hehe … 

Evo ovde jedan odlican WiKi sa pregledom skoro svih osciloskopa koje je Tektronix napravio do sad:

http://w140.com/tekwiki/wiki/Main_Page



Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)