Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Interesantni, poucni i zanimljivi klipovi
Reply
Reply
Reply
Vec vidim upgrade u vidu step motora Smile
Reply
(02-16-2020, 03:52 PM)pakonja Wrote: Vec vidim upgrade u vidu step motora Smile

Ja vidim da cu poceti od ovih vodjica tj cekam spasovdan pa narucujem Smile
Reply
Samo prethodno stavi na papir da te ne izadje skuplje nego neki hobi strug...
Reply
(02-16-2020, 05:05 PM)pakonja Wrote: Samo prethodno stavi na papir da te ne izadje skuplje nego neki hobi strug...

Pa nebi trebalo da izadje skuplje , jer imam neka dva futera i nesto osovina ... imam i elektro motore ... navojna vretena sa kuglicnim maticama , ono sto nemam je suport , vodjice i uzecu i neki frekventni regulator ... no otom potom .
Znam da na KP imam za 300 do 500e da kupim vec sastavljen mini strugic i  to je opcija   al bi vise voleo da ga uradim sam kako meni odgovara ...
Reply
Iz nekog iskustva koje imam zadnjih par godina sa cnc masinama, ove linearne šine okruglog tipa nisu neko srecno resenje pogotovu ako treba nesto ultra precizno. Dobre su kome treba preciznost ne veca od 1/10mm . Za strug i uopste rad sa metalom gde su velike sile u pitanju predlazem iskljucivo upotrebu linearnih profilisanih vodjica sa kolicima. Neuporedivo je preciznije, nema lufta i lakse klizi.
Reply
(02-16-2020, 09:31 PM)ddanijel Wrote: Iz nekog iskustva koje imam zadnjih par godina sa cnc masinama, ove linearne šine okruglog tipa nisu neko srecno resenje pogotovu ako treba nesto ultra precizno. Dobre su kome treba preciznost ne veca od 1/10mm . Za strug i uopste rad sa metalom gde su velike sile u pitanju predlazem iskljucivo upotrebu linearnih profilisanih vodjica sa kolicima. Neuporedivo je preciznije, nema lufta i lakse klizi.

Mislis na ove ? 
Reply
Da, prilicno skuplje ali neuporedivo bolje nego one okrugle.
Reply
(02-17-2020, 12:49 AM)ddanijel Wrote: Da, prilicno skuplje ali neuporedivo bolje nego one okrugle.

Onda cu njih , jesu skuplje ali sta je tu je ... meni bi otprilike trebale 2 vodjice po 1m duzine i 4 lezaja tj kolica za uzduznu osu , i dve vodjice od rcmo 40cm sa dva lezaja tj kolica za poprecnu .
To ja napamet razmisljam ... otprilike ...
Hvala na savetu !
Reply
Dackotronic,

Lagerton Niš. Tamo ima. Vidi pod "linearne tehnologije". Specifikacija + cene.

Koristio sam ih mnogo puta i stvarno su ozbiljno izdržljive i čvrste, sa jako malim zazorima.
Ali da bi veoma dugo trajale, povremeno ih treba podmazivati i namenskom mašću (ima na istom mestu).

P.S.

Pogledaj tabele statičkih i dinamičkih opterećenja, kao i opterećenja pod raznim uglovima...
Reply
(02-17-2020, 01:13 AM)Macola Wrote: Dackotronic,

Lagerton Niš. Tamo ima. Vidi pod "linearne tehnologije". Specifikacija + cene.

Koristio sam ih mnogo puta i stvarno su ozbiljno izdržljive i čvrste, sa jako malim zazorima.
Ali da bi veoma dugo trajale, povremeno ih treba podmazivati i namenskom mašću (ima na istom mestu).

P.S.

Pogledaj tabele statičkih i dinamičkih opterećenja, kao i opterećenja pod raznim uglovima...

To cu natenane da pogledam ujutru uz kafu , posto sad radim nocnu ...
Inace ne zurim sa izradom struga , polako cu da razmotrim koje su mi opcije , izvrsim merenja ovoga sto imam ... pa shodno tome idem dalje.
Mozda nije lose da otvorim temu o izradi hobi struga ...
Svakako hvala na savetima ?
Reply
Reply
Reply
Ima i dimer  Smile .

Video sam ove stvari pre par godina na sajmu tehnike u BG. Lepo i korisno.

https://www.velux.rs/proizvodi/svetlosni-tunel
Reply
Ja slučajno naleteo na postove nekog arhitekte, reko' ajde da okačim. Za domaću ponudu nisam znao. Znam kako to u Indiji rade kad nemaju struje (ili štede) a pre nekoliko dana sam i ja u selu morao da primenim, celo veče pa do jutra nije bilo struje. Boca od flasirane vode, sto veća, providna naravno, napunjena do vrha česmovačom. Na širinu čepa lepo čučnula jaka LED baterijska lampa i vrlo pristojno osvetlila dnevnu sobu i kuhinju, sve do jutra Smile
U Indiji izbuše rupu u krovnom pokrivaču (lim talasasti ili salonitka u najboljem slučaju) pa pola boce vani pola unutra. Više komada na krovu i eto svetla u kući.
Reply
Marka Zvaka u servisu mobilnih telefona, odlican video ...

Reply
Reply
Skrivena umetnost

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)