Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Kud sam vas i pitao, sad ste mi ubacili crva ...  Undecided
Rašmišljam ceo dan, šta ako, kako onda ...
Vadim iz šteka pare i uzeću neke jeftinije R15  106
Reply
Prodaj 14ice
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Ako ne planiras dugo da vozis to vozilo, uzmes neke polovne kod vulkanizera i resis problem za 1 zimu, ako je u pitanju zimski set.
Reply
Mog drugara su sa tehnickog pregleda poslali u neku firmu koja proizvodi razne boje da mu izdaju potvrdu da je naziv boje u papirima za taj auto stvarno isti sa bojom koja je na autu jer doticni kontrolor na teh. pregledu nije bio bas siguran da ono sto vidi i ono sto pise je isto iako auto nije bio nikad ponovo farban. Mislim da se radilo o nekoj nijansi crvene...

p.s. sorry za off-topic.
Reply
(09-29-2020, 07:08 PM)zare Wrote: Kreteni, najkrace receno. Na tehnickim pregledima kao da biraju one koji nemaju veze sa zivotom. Ni u jednom pravilniku ne pise da auto mora ili ne mora da ima celicne ili aluminijumske felne. Sta da radimo sa magnezijumskim Cromodorama koje je pre mnogo decenija imao 101 Special. Za njih verovatno nisu ni culi.
To je bilo na samom početku, plašili su se da ih ne zatvore pa su preterivali. Sećaš se onih spaljivanja kola koja ne mogu proći tehnički. Možda su sad malo mekši, ali generalno problem tehničkog pregleda ostaje. Sad se pojavio novi problem sa emisijom izduvnih gasova. Gleda se kad je auto registrovan prvi put u Srbiji, a ne koje je godište proizvodnje ili datum prve registracije u inostranstvu, što je besmisleno, mnogi zbog toga mogu da se slikaju sa starijim vozilima koja su skoro uvezli.
Reply
(09-29-2020, 11:31 PM)ddanijel Wrote: Ako ne planiras dugo da vozis to vozilo, uzmes neke polovne kod vulkanizera i resis problem za 1 zimu, ako je u pitanju zimski set.


Jednom sam kupio polovnjače i nikad više ...
Reply
Ja nisam nikad jer sam uvek bio misljenja da je bolja najeftinija nova nego bilo kakva polovna tako da delim misljenje, ali opet sa druge strane cini mi se da rece da ne planiras jos dugo taj auto pa reko da prikrpis za sitne novce problem, otud i savet tog tipa.
Reply
(09-29-2020, 11:14 PM)branko tod Wrote: Kud sam vas i pitao, sad ste mi ubacili crva ...  Undecided
Rašmišljam ceo dan, šta ako, kako onda ...
Vadim iz šteka pare i uzeću neke jeftinije R15  106
Tigar zimske (ali novi model) uzmi, kažu da su vrlo dobre. Ja planiram dve da uzmem za nazad, napred imam Dunlop zimske skoro nove, vožene dve sezone max.10.000km, samo su dosta skuplje od Tigar. I ja ne planiram da ih koristim duže od dve sezone, pa ih prodajem sa sve kolima. Dok sin malo izuči vožnju, taman, da ne akam nov auto na učenje dece.

https://www.planetaguma.com/pregled.php?...orija=gume

Ako treba da služe samo godinu dana, onda nađi dobre polovne da nisu starije od 5god. jer sve drugo je bacanje para.
Reply
Nisu ni skupe

https://xgroup.rs/auto-gume-zimske?produ...A&manuf=18
Reply
(09-30-2020, 08:12 AM)NIXIE Wrote:
(09-29-2020, 07:08 PM)zare Wrote: Kreteni, najkrace receno. Na tehnickim pregledima kao da biraju one koji nemaju veze sa zivotom. Ni u jednom pravilniku ne pise da auto mora ili ne mora da ima celicne ili aluminijumske felne. Sta da radimo sa magnezijumskim Cromodorama koje je pre mnogo decenija imao 101 Special. Za njih verovatno nisu ni culi.
To je bilo na samom početku, plašili su se da ih ne zatvore pa su preterivali. Sećaš se onih spaljivanja kola koja ne mogu proći tehnički. Možda su sad malo mekši, ali generalno problem tehničkog pregleda ostaje. Sad se pojavio novi problem sa emisijom izduvnih gasova. Gleda se kad je auto registrovan prvi put u Srbiji, a ne koje je godište proizvodnje ili datum prve registracije u inostranstvu, što je besmisleno, mnogi zbog toga mogu da se slikaju sa starijim vozilima koja su skoro uvezli.

Da je srece da je tako. Mog komsiju vratili sa tehnickog jer skuter ima "dugacko" sediste pa je mozda za dvojicu i ima mesto da se ugrade nogostupi za suvozaca, nema veze sto u papirima pise da ima jedno sediste i sto je tako do sada registrovan. On odlepi pa ode u "fabriku" i oni mu izdaju papir da ima 2 sedista i tako ga registruje. Cista sreca da "fabrika" postoji i dalje makar na papiru i da je nasao nekoga ko hoce to da uradi. Sta da radi neko ko ne moze da nadje takav papir jer budala na tehnickom misli da moze da radi sta hoce? Bez tog papira nije mogao nikako da ga registruje.
Reply
Težina vozila iskazana u saobraćajnoj je fabrička težina plus težina
svih tečnosti plus 2/3 rezervoara plus vozač težine 75 kila. Ako se
u kolima nalazi i plin i to se dodaje, pa lako može da se desi da mora
zamena saobraćajne, kao što je morao da radi moj drug. Ja sam istog
dana registrovao kola gde i on, i žalio sam se na diskriminaciju jer ja
vredim na kilo kao 1,5 prosečan vozač, ali mi nisu usvojili žalbu.
Reply
Kod nas ništa nije jednostavno, ceo sistem je namešten za korupciju još odavno. Svuda neke začkoljice da moraš da platiš nekome da bi dobio neki dokument ili ostvario neko pravo. Stalne promene propisa i pravilnika prave totalni haos u svim oblastima.
Reply
(09-30-2020, 12:15 PM)zare Wrote: Da je srece da je tako. Mog komsiju vratili sa tehnickog jer skuter ima "dugacko" sediste pa je mozda za dvojicu i ima mesto da se ugrade nogostupi za suvozaca, nema veze sto u papirima pise da ima jedno sediste i sto je tako do sada registrovan. On odlepi pa ode u "fabriku" i oni mu izdaju papir da ima 2 sedista i tako ga registruje. Cista sreca da "fabrika" postoji i dalje makar na papiru i da je nasao nekoga ko hoce to da uradi. Sta da radi neko ko ne moze da nadje takav papir jer budala na tehnickom misli da moze da radi sta hoce? Bez tog papira nije mogao nikako da ga registruje.
Zare, nemoj samo da pocinjemo o problemima oko registracije skutera, molim te. Pa svake godine dozovim traume kad terba da ga registrujem. Imao sam slican problem, u COC obrascu koji sam dobio od proizvodjaca/uvoznika pise da je moj skuter predvidjen za dve osobe, medjutim, iz ne znam kog razloga u njegovoj saobracajnoj pise da je za jednu osobu. Prosle godine su me naterali da se to ispravi, morala je nova saobracajna. Inace, ja sam prvi vlasniktog skutera, znaci, prvu registraciju sam ja obavio. Drugo, svaki put moram da skidam "koferece" koje je fabricki ugradjeno, ali debili na tehnickom kazu da mora.
Trece, tehnicki pregled za njega kosta 4000 din a za auto ksta 4500 din. Hmmm.I da ne pricam vise, ima tu jos "pikanterija".
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Ma sve znam, imam ja Tomos ATX koji ce slecece godine "postati" motocikl sa sve A kategorijom jer juri celih 48 km/h. A inace se vuce kao mrcina jer je tako i napravljen da "ide". Bice otpustanje sajle, pomeranje pretpaljenja, uskih dihtunga na usisu i sta sve bude trebalo da jedva nagura 40 na sat Smile.
Reply
Guma u toku vožnje

[Image: 99c4415c949fa04de2f02417b8.gif]
Reply
Przis Porsche na stazi a Golf 2 ti non stop u retrovizoru... Smile

https://www.youtube.com/watch?v=l47hKqnA...aCharoudin
Reply
Zanimljivo poredjenje baterije i hidrogena...

https://www.youtube.com/watch?v=7ynupYBL...ngineering
Reply
Mišel Muton, legenda reli sporta. I dalje jedina žena u najvišem rangu reli takmičenja. 
Jeste reklamni video ali je i ovako njena vožnja - da se smrzneš 

Reply
(11-24-2020, 03:15 PM)nik Wrote: Mišel Muton, legenda reli sporta. I dalje jedina žena u najvišem rangu reli takmičenja. 
Jeste reklamni video ali je i ovako njena vožnja - da se smrzneš 


Vozila legendarnu Grupu B 😁 najjaca grupa ikada u reliju.
Reply
https://www.youtube.com/watch?v=I1RYmUxUqso
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 13 Guest(s)