Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
I obavezno na to da nisu previše zarđale sa unutrašnje strane po obodu gde naleže guma, ukoliko jesu i korozija se ljušti, to mora čeličnom četkom, pa onda da se montira guma...
Reply
Bem li ga, na KP oglasu su. Kune se čovek da su dobre.

Kada imate volje da se bavite ovom temom, interesuje me
kako ide sa širinom felne, onog dela gde leže guma. To nisam
nigde našao.
Reply
Ja sam samo jednim kupio dve polovne felne i nikad više, na slici ko nove, a dobio oguljene i krive. Prodavac nije prihvatao da su krive, otkačio me. Problem je bio tada (davno) u trenutnoj nestašici novih felni, pa sam uzeo dve nove i dve polovne silom prilika, na kraju sam jedva našao još dve nove.

Felna mora da odgovara po više parametara, prečnik, širina dela za gumu, broj i prečnik osa otvora za vijke, prečnik centralnog otvora za centriranje i offset (rastojanje od površine koja naleže na glavčinu do ose gume).

Treba uzimati samo felne i gume koje su predviđene za taj auto, zbog tehničkog pregleda koji sad to kontrolišu i vraćaju ako se ne uklapa.

Znači ako su predviđeni točkovi 15" za taj auto, 14" možda prođe tehnički a možda i neće. Mog komšiju su vratili sa tehničkog sa Z10 jer je imao alu felne, a ni jedan Z10 nije isporučen sa alu felnama.
Reply
@Branko
Označava se u inčima kao: širina x prečnik felne

Kod nas po oglasima to retko ko piše, ali su dimenzije uglavnom standardizovane za određene modele, pa nije ni potrebno...
Guma se prilagođava felni, u nekom opsegu dimenzija. Recimo za felnu koja ima širinu 6.5" moguće je montiranje guma širine 185 do 215 itd.

Što se tiče tehničkog, treba paziti koje dimenzije guma podržava proizvođač u fabričkoj ugradnji, ja imam 15", ali mogu da idem do 17", zato što proizvođač tako deklariše, ali su deklarisane i tačne dimenzije. Ne znam kako je kod nas, ali znam da recimo u Hrvatskoj može da se uradi atest ukoliko neko želi da ugradi dimenziju koja nije propisana od strane proizvođača:
https://www.youtube.com/watch?v=Kj0AYcpaEyE

A to za alu felne ne znam šta da kažem...
Reply
Najčešće se zanemaruje ofset kod kupnje polovnih felgi, ali to je također važan parametar zbog geometrije trapa ili da se ne bi dogodilo da guma tuče u blatobran.
Reply
(09-28-2020, 10:01 AM)progster Wrote: A to za alu felne ne znam šta da kažem...
Montirao svoje originalne čelične, sa zimskim gumama, vratio se, registrovao auto i ponovo stavio svoje Alu felne sa letnjim gumama. Sad zna šta mora da radi kad ide na tehnički. Policija to ne gleda kad te zaustavi, samo tehnički pregledi.  Big Grin

Ne znam baš tačno propise, ali znam da mogu da se stavljaju samo točkovi i gume koje je proizvođač specificirao za taj auto. Za atestiranje drugih dimenzija, to ne znam da li postoji.
Reply
Uspeo sam da nađem tabelu u kojoj se vidi uz koju širinu
felne ide koja širina gume. Širina felne ja data u inčima.

[Image: attachment.php?attachmentid=1391666&d=1396681836]
Reply
(09-28-2020, 12:11 PM)NIXIE Wrote:
(09-28-2020, 10:01 AM)progster Wrote: A to za alu felne ne znam šta da kažem...
Montirao svoje originalne čelične, sa zimskim gumama, vratio se, registrovao auto i ponovo stavio svoje Alu felne sa letnjim gumama. Sad zna šta mora da radi kad ide na tehnički. Policija to ne gleda kad te zaustavi, samo tehnički pregledi.  Big Grin

Ne znam baš tačno propise, ali znam mogu da se stavljaju točkovi i gume koje je proizvođač specificirao za taj auto. Za atestiranje drugih dimenzija, to ne znam da li postoji.
Ma sve mi je jasno... Mene su na tehničkom terali da se spustim u kanal da skinem ukrasni završetak sa auspuha, koji nije nikakva vrsta prigušivača, i šta ti ja znam, nego bukvalno hromirani deo, tako je auto došao kod mene, ja na to nisam ni obraćao pažnju, mislio sam da je fabrički tako, kad ono...
Reply
Može biti problem ako dođe do nekog incidenta, ako nemaš odgovarajuće točkove i gume, proglasiće auto za tehnički neispravan. Takođe ako zimi nemaš zimske gume kad je propisano, ista priča, neispravan auto. Onda snosiš troškove štete na drugim kolima, ako si ti kriv. Osiguranje plati štetu pa te tuži.
Reply
Evo tabele za moj autić Fiat GP 1.3JTD 75Hp. Mogu da stavim samo 175/65/R15 (na felne 6Jx15 ET43 - 4x100) dok 185/65/R15 su bile za model od 90Hp na iste felne, tako piše u servisnoj knjižici. Veće gume i felne su bile za model sa 1.9JTD ili 1.6JTD motorima. I to je to. Punto EVO koji je došao posle 2012 ima samo 185/65/R15 za sve modele manje snage, benzin ili dizel.

https://www.wheel-size.com/size/fiat/grande-punto/2012/
Reply
Treba paziti i odabrati prave gume za auto , ja sam npr napravio gresku kada sam kupovao gume za moj auto .
Kod mene na Santafe su isle 225.80/16 i to se meni nikako nije svidjalo kako mi se ponasa vozilo pri naglom menjanju pravca , vecoj brzini ... ljulja se ko camac i ja nisam na to navikao .
Kad je dosla jesen ja kupim 4 komada zimskih 225.65/16 namerno sam uzeo nizi profil da bih kao dobio na stabilnosti .
Sad jesam dobio nesto malo na stabilnosti ali izgleda da ovaj tip guma nije za tezinu mog vozila jer mi se desava da moram da ih dopumpavam bar 2 puta mesecno .
Jednostavno same sidju na 1.6bara i to je ... onda ih ja napumpam na 2.3 ... i tako u krug  Sad isao sam cak i kod vulkanizera da mi ih ponovo premontira tj promeni lepak falca ali dzaba , izgleda da nisu za 1800kg.

A sto se tehnickog pregleda tice mislim da su preterali 45 nesmes ovo nesmes ono a u glavnom su to neke besmislene sitnice .
Ja se slazem da se treba obratiti paznja ne neke izmene na vozilu koje mogu ozbiljno ugroziti bezbednost ucesnika u saobracaju i izazvati opasnost , ali koliko vidim tehnicki su se orientisali u skroz nekom drugom bzvznom pravcu .
Njima je koliko vidim bitno da na vozilu nema grama korozije od spolja ! a ispod ko te pita nema veze .
Tehnicki pregled neces proci ako ti je zardjala nebitna lajsna na vratima a sto u volanu lufta pola kruga ... sto vozilo koci samo na prednjim jedva na zadnjim to ko te pita .

Za Santafe su me vratili sa tehnickog zbog moje samogradnja korpe na krovu koja se jedva primecuje i zbog led sijalica u maglenkama ... kako kazu za to mi treba atest .

Onda sam se kod njih raspitao za motor Suzuki 92 godiste , koliko mogu da odstupam od originala.
Kako mi rekose mopram da imam sve maske na njemu nesme u naked , moraju original retrovizori , pokazivaci pravca , homologirani vizir , nesmeju led sijalice nesme da ima korozije da se vidi .
Pa ajd sad ti nadji sve to original iz 92ge 45
Utisak... mora da je lepo na oko zbog onog njihovog slikanja .
Reply
U pitanju je multipla, za koju sumnjan da će biti registrovana kada
joj istekne sadašnja. Ne prelazi više od 200 km mesečno. Vozimo
se puntom, dok multipla prevozi samo biljke iz plastenika par puta
mesečno. Zato i gledam da se provučemo ove zime do registracije.
Dobar i udoban auto, ali troši dizel kao lud i ne isplati se po BG.

Što se tiče registracije, imala je originalnu fabričku kuku, ali smo
morali da je skinemo ...
Reply
Da nije mala 13" guma za multiplu?
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Guma je 185/65R14", dok je original 185/65R15".
Multipla je, čini mi se kraća od Mazde 3
Reply
Kraca je dosta, ali je i 200-300kg teža. Ali 14" ce raditi posao bez problema, narocito ako se prevoze samo biljke, a ne neka velika gvožurija ili papir/knjige...
Reply
Prevideo sam za prečnik. Treba da proveriš nosivost guma, nije multipla mali auto + teret koliko god da je lagan.

EDIT: sad sam gledao težinu multiple, oko 1400kg ima. Ispada da je tvoja 14estica na granici nosivosti.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Reply
Manji točkovi, biće bolje ubrzanje.  Big Grin
Reply
(09-28-2020, 09:37 AM)NIXIE Wrote: Mog komšiju su vratili sa tehničkog sa Z10 jer je imao alu felne, a ni jedan Z10 nije isporučen sa alu felnama.

Kreteni, najkrace receno. Na tehnickim pregledima kao da biraju one koji nemaju veze sa zivotom. Ni u jednom pravilniku ne pise da auto mora ili ne mora da ima celicne ili aluminijumske felne. Sta da radimo sa magnezijumskim Cromodorama koje je pre mnogo decenija imao 101 Special. Za njih verovatno nisu ni culi.
Reply
Zakone nam pisu budale, a kreteni ih primenjuju doslovce ili u nekim segmentima ne znaju ni da tumace napisano !
Ja sam za nula tolerancije sto se tice menjanja dimenzije tockova i strogo sam za postovanje onoga sto je fabrika predvidela.
To da li ce neko da vozi cvece ili svece je totalno nebitno ako izlazi u saobracaj. Ako vozi po svojoj njivi moze kako hoce.
Ziveo sam skoro 15 godina van u kulturnoj i uredjenoj zemlji gde na autu ne smes da imas bilo koje druge dimenzije guma sem onih upisanih u saobracajnoj, tamo bar pise lepo u saobracajnoj sve dozvoljene dimenzije/kombinacije. Sve montirano van tih dimenzija ne prolazi tehnicki, a u slucaju bilo kakve nezgode gde u pricu ulazi osiguranje (imao slucaj ali sam bio regularan po tom pitanju) cak i ako nisi kriv prvo sto gledaju je dimenzija tockova/guma, cak i brzinski index mora da bude isti ili bolji od propisanog.
Medjutim cak i pored toga tamo niko ne trazi da imas fabricke felne niti pravi problem sa montiranjem bilo kakve druge felne, ukoliko je ista u dimenzijama koje su propisane za taj auto, samo kod nas se neko pravio pametan pa prave problem na tehnickom za svaku sitnicu, a na putevima im se kotrljaju krsevi koji su po svim aspektima za otpad i presu, a ne za saobracaj.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)