Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
Ma druže, oboje smo se nagledali raznih spaljenih motora, od trkačkih do normalnih. Ti zato što ti je to posao, ja zato što sam pola života visio po garažama za budženje i popravku.

Ima tu da se vidi stvari koje ni Hičkok ne bi mogao da osmisli...
Uglavnom, mene su služili motori kao budalu k* (verovatno zato što je Zoki Rz umešao prste u to).

Jedinu glavu koju sam uspeo da spržim je bila nekad, mnogo davno, na Fići specijal i nikad više posle.

A viđao sam od letećih ležajeva od vojničkog uprtača, pa do usisane vode u motor sa pokrivljenim svim što se može pokriviti.
Reply
bas tako druze...
Nego da se vratimo na abarta, lepse zvuci...
Reply
(10-28-2019, 10:54 PM)Macola Wrote: @Dackotronik,

Ne bi ti ta Kalibra išla tako dobro da nije imala menjač Saab F25 :-)
A ni ona dva druga Opela sa isto Saab menjačem.
Zekim se malo. Kako ti se sviđa tenkić sa oglasa? Juče ga nađoh na oglasu.
Deluje mi pristojno na prvi luk.

Hm ... F25 bi trebalo da je na Kalibri 2.0 16v turbo tj motor C20LET od 220ks bese ? valda ...
A na mojoj je bio koliko se secam F24 menjac ... no to je verovatno isto to .

Inace moja prvobitna ideja je bila da kupim Volvo v40 ili s40 dizel ali prevagnuo je SantaFe zato sto je suv i 4x4 ( zivim na selu pa mi odgovara )
A tenkic je extra Big Grin samo sto sam ja sad malo  kratak za tu egzibiciju  Undecided
Reply
"Macola sa vecinom se slazem ali ima dosta toga sto u praksi ne fercera bas tako."

I tebi i meni je jako dobro poznat mehanizam i rad SUS motora i učešće, kiseonika, azota, aditiva, goriva, problemi površinskog ranog paljenja zbog naslaga i taj uzrok detonacija, siromašna smeša i taj uzrok detonacija i bar još 500 tih opasnih reči :-)

Kad kažem likovima da kod primene HHO problem pravi manjak azota, oni me ismeju i prave budalom, a znam šta govorim pa se kasnije ja smejem.

Opušteno samo.
Crkavaju motori na bilo koje gorivo, pa i na TNG, normalno ako nešto nije prethodno bilo u redu kako treba da bude.

Ni jedno gorivo ne prednjači u procentu crkavanja, samo je dizel najskuplji za održavanje definitivno, a ne troši onako malo para kao što je nekad dok je to gorivo bilo džabaka...
Jedino ne možeš kroz baru da okvasiš kablove za svećice jer ih nema :-)
Reply
(10-28-2019, 11:10 PM)Dackotronic Wrote:
(10-28-2019, 10:54 PM)Macola Wrote: @Dackotronik,

Ne bi ti ta Kalibra išla tako dobro da nije imala menjač Saab F25 :-)
A ni ona dva druga Opela sa isto Saab menjačem.
Zekim se malo. Kako ti se sviđa tenkić sa oglasa? Juče ga nađoh na oglasu.
Deluje mi pristojno na prvi luk.

Hm ... F25 bi trebalo da je na Kalibri 2.0 16v turbo tj motor C20LET od 220ks bese ? valda ...
A na mojoj je bio koliko se secam F24 menjac ... no to je verovatno isto to .

Inace moja prvobitna ideja je bila da kupim Volvo v40 ili s40 dizel ali prevagnuo je SantaFe zato sto je suv i 4x4 ( zivim na selu pa mi odgovara )
A tenkic je extra Big Grin samo sto sam ja sad malo  kratak za tu egzibiciju  Undecided

Svi ti Fxx su Saab menjači, pa ti je sve jedno koji model :-)

Tenkić bi sutra završio kod mene da nemam nekih vitalnih obaveza oko krova nad glavom i žao mi je što nije trenutak...

P.S.

Inače imam da ti dam jedan F25 kad se odreknem ovog mog krša, jer ga sad vozim pa ne mogu trenutno :-)
Reply
(10-28-2019, 09:34 PM)Macola Wrote: Kad budem jednom poludeo, napraviću kod jednog od takvih takvo sr*nje da će me doživotno zapamtiti i lepiće dodatnom trakom oko novih creva! Kad me vidi na kapiji nosiće onu srebrnu traku za sanaciju creva, u znak dobrodošlice!

Macola, šta se radi kada iz usisa vazduha izvadiš sunđer za pranje sudova?
Reply
A ja samo pitao što da napravim vezano za svoj autić. Blush 

Ja na svu sreću nemam takvih iskustava. Do sada sam vozio Yugo45,Punta, i sada mazdu. Na niti jednom autu nisam imao nikakvih problema. Punta nisam nešto održavao ali kako ja vozim recimo da mu nije niti trebalo. Mazdu održavam kod jednog poznatog u Splitu, jest da je to 400km od mene ali čovjek je pouzdan i manje više u ove četiri godine samo se mijenjaju ulje,filteri i vozi. Nakon što sam dobio mazdu(od rodbine u Splitu) taj lik je napravio manji servis, promijenio remenje,kočnice i nakon toga samo pali i vozi.

Nekih 5 godina je svijetlila check engine lampica,i lik u Splitu je rekao da je to recimo poznata greška kod mazde 3, senzor na motoru(moguće neki senzor za kisik) ili tako nešto se zblesira,tako da na to nisam obraćao pozornost sve dok ove godine u Hr na tehničkom nisu uveli da prikopčaju auto na kompjuter i ako izbaci neku grešku padneš. Tako da sam otišao u mazdin servis, zamijenili mi dio i sada mi lampica više ne svijetli. Za to vrijeme što mi je lampica svijetlila nisam primjetio ništa čudno sa autom,lik u mazdinom servisu je rekao da u normalnoj vožnji ne bi ništa niti primjetio tek ako bi baš vozio ko luđak. Uglavnom sada nakon zamjene osim što lampica ne svijetli nema neke razlike. Zapravo sada kada ovo pišem palo mi je na pamet moguće da imam manju potrošnju nego prije, jer za put oko 440km(Sisak-Split duljim putem) sam potrošio samo pola rezevoara a meni se čini da sam prije trošio malo više.
Reply
Khadgar2007,

Raspričali smo se korisno oko mnogih stvari i razmenili razna iskustva, što ne može štetiti.

(10-29-2019, 12:07 AM)branko tod Wrote:
(10-28-2019, 09:34 PM)Macola Wrote: Kad budem jednom poludeo, napraviću kod jednog od takvih takvo sr*nje da će me doživotno zapamtiti i lepiće dodatnom trakom oko novih creva! Kad me vidi na kapiji nosiće onu srebrnu traku za sanaciju creva, u znak dobrodošlice!

Macola, šta se radi kada iz usisa vazduha izvadiš sunđer za pranje sudova?

Nateraš postavljača da ga pojede na suvo, bez kečapa :-)
Reply
(10-28-2019, 10:05 PM)Аритон Wrote: jos se mislim zasto su uljne pare u kanalima ibera zelene boje...

Sa onim " nacku o rep" nisam zelio da uvrijedim nikoga.

Zelena boja meni lici na oksid bakra, da nema nesto bakarno tu u motoru, ili su se lezajevi pojeli do bakra.
Na visokim temperaturama uz kondenz ( i/ili prodor makar i male kolicine permanta u ulje) bakar zna burno oksidisati.
Reply
Мајстор

Reply
Ja gledao kako sa istim takvim stemajzom repariraju DPF. Big Grin
Reply
Meni se sve čini da ću ako prodaja Mazde dobro prođe, tj. ako dobijem onu cijenu koju sam dogovorio uzeti tu Škodu Rapid 1,6 TDI. Pričao sam sa prijateljem koji se kuži u aute a ono što ne zna čuje od svojih prijatelja kojima je poravljanje auta posao. Što mi je on rekao kupiš dizelaša i do nekih 150 000km si miran a onda mogu krenuti problemi oko turbine,kvačila i sl. Škoda ima trenutačno 38 000km a koliko se ja vozim miran sam sljedećih 15 godina.
Druga strana priče leži u čistoj estetici, mazda 3 mi po svemu ostalome(osim godišta i potrošnje) više odgovara od rapida, ljepši je, niži, šire gume,unutrašnjost je ipak od boljih materijala nego škoda,iako je mazda iz 2005te, benzinac je što znači mijenjaj ulje,fitere,koji puta svijećice i samo vozi. Prijatelj je imao neku staru toyotu coupe tipa iz 1996te, baš je ove godine prodao samo zato jer mu je limarija već otišla u 3PM, motor i sve ostalo je bilo u odličnom stanju.
Prije prodaje prijateljici ionako smo se dogovorili da ga odvezemo nekom poznatom  mehaničaru da ga pregleda i kaže točno kakvo je stanje pa ako je limarija takva da izdrži još 10-15 godina možda se i predomislim.

Inače do sada nisam kupovao polovne aute jer sam imao sreće da sam naslijedio ili dobio zadnja dva od obitelji tako da nisam imao problema sa autima,mehaničari me nisu viđali osim jednom godišnje na izmjeni ulja i filtera pa ako zadržim mazdu ima da traje sljedećih 10-15 godina ili se bacam u trošak za Rapida(ponovo od obitelji). Sve ovisi koji bi me od ta dva po nekoj procjeni dulje služio jer vjerojatno će to biti zadnji auto koji se prenosi sa jednog člana obitelji na mene. Tongue
Reply
Ja sam pre 4-5 godina video oglas za škodu oktaviju dizel u
kome je vlasnik napisao da je prešla 1.000.000 km.
Reply
Retko iskren prodavac... obicno ih je baba vozila samo do pijace ili deda koji ima desnu nogu kracu pa nikad nije dao gas do kraja. To je razlog zasto ignorisem kilometrazu na oglasima. Jedini izuzetak je kupovina od poznatog kupca ako je on prvi vlasnik vozila.
Reply
ŠKODA na českom jeziku znači ŠTETA. Smile
Reply
Kažeš šteta dati pare za Škodu. Big Grin
Reply
[attachment=31398 Wrote:YuMERA pid='100133' dateline='1573381801']ŠKODA na českom jeziku znači ŠTETA. Smile

Tek sad sam odprilike resetovan od 13.09.2019
pOz


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Vagenove bebe skuterčići

[Image: skuter-5-830x0.jpg]

[Image: skuter-2-620x350.jpg]
Reply
https://youtu.be/5lImdfc0Elw
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
The most successful rally car E V E R !!! Big Grin 131 77
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)