Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
Kad kažeš MPD baš misliš na Linux Daemon (mada nije od značaja)
Strimovi su internet radio stanice ili ovi kvalitetniji, sa pretplatom (Qobuz, Deezer, Tidal) ?
Veći deo znam kako sklopiti ostaje paljenje i gašenje u određeno vreme.
I to rešivo ali pod Win, zahteva malo komandovanja.
Reply
Da li ima di za kupiti kakav minijaturni "joystick",nekakvo kip ili slično tipkalo koje ima četiri(može i pet) položaja umjesto klasična dva,nešto kao one "gljive" na playstation joysticima. Valjda ću napokon ovo ljeto ugraditi ovo https://www.aliexpress.com/item/32790187...3-cD4TW1tW u auto(mazda 3) pa mi treba nekakav taster sa kojim bi zamijenio micro switcheve na pločici sa linka jer mi je jednostavnije montirati na ploču jedan takav multiswitch nego četiri tipkala. Vjerujem da je i lakše upravljati sa time, gore/dolje/lijevo/desno nego pikati po četiri dugmića koja će mi biti na panelu blizu upaljača.
Reply
Može li ovo:

https://www.aliexpress.com/item/32969576...web201603_
Reply
Može, hvala na linku. Sada barem znam što da tražim. Inače sjetio sam se da bi možda na nekom otpadu mogao naći baš kontroler od playstationa i moguće da ima tamo takvo tipkalo pa je i to opcija.
Reply
Potrazi u autootpadima ili u prodavnicama autodijelova cetvorostruki taster koji kontrolise retrovitore-vrlo robusne sprave.-
pOz
Reply
Skinem sa svojih vrata i stavim tamo di mi treba. Što će mi ionako taj taster za retrovizore, tko to još koristi.  Big Grin
Reply
Pozdrav.
Gde da otvorim novu temu za KiCad? Ima za operativne sisteme ali ne vidim dali postoji za programe nešto. Imam par pitanja pa da ne brljam ovde.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
Možda ovde negde...
Reply
(06-20-2020, 08:12 AM)Bocko Wrote: Možda ovde negde...

kao u Njeguša! 😀
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(06-19-2020, 05:43 PM)nik Wrote: Kad kažeš MPD baš misliš na Linux Daemon (mada nije od značaja)
Strimovi su internet radio stanice ili ovi kvalitetniji, sa pretplatom (Qobuz, Deezer, Tidal) ?
Veći deo znam kako sklopiti ostaje paljenje i gašenje u određeno vreme.
I to rešivo ali pod Win, zahteva malo komandovanja.

Da. Mislim na Linux deamon.
Potrebno je da od mini rečunara napravim spravicu koja će ujutru na početku radnog vremena pustiti ambijentalnu muziku u nekom prostoru i gasiti je na kraju radnog vremena. Sam računar mora da ostane uključen 24/7.
Mora da ima opciju pravljenja listi i puštanja muzike sa internet radio strimova.
Zbog lakše kontrola mora da ima WEB interfejs.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
@TDA

Većinu zadataka može da ti odradi 'AlbumPlayer' - vrhunski a besplatan audio plejer koji pod Linux-om ima čak više opcija nego originalna Win verzija. Ima web interfejs
pa mu pristupaš ili sa telefona ili drugog kompjutera, može da strimuje internet radio, ima i alatku za prevođenje .m3u radio listi u sopstveni .rad format, može da strimuje
i plaćene servise (Qobuz, Tidal, Google Music itd) ali mu treba 'BubbleUPnP' za to.

Za pokretanje u određeno vreme (i mnogo drugih akcija) za Windows postoji besplatni softver 'Autohotkey', nešto sam na brzinu proguglao i video da je bilo zahteva na
njihovom forumu za verziju pod Linux-om, možda je i odrađeno.

A postoje i pravi, odlični programi za radio brodkast. Među njima pod Windows-om brojem funkcija i opcijama ističe se takođe besplatni 'RadioDJ' a njegova Linux alternativa
bio bi recimo 'AzuraCast' kod koje vidim da ima zahtevani web interfejs, treba smisliti pokretanje/gašenje u zadato vreme.

Nešto od ovoga sigurno pomaže i završava posao. Nemam Lin ovde pa da probam lično i personalno Smile 

Pozz!
Reply
Hehehe, u kuhinji za šporetom mešam nešto i padne mi misao na glavu... Al' sam glup. Paljenje gašenje. Pa napraviš plej listu do tog i tog vremena za svaki dan ostalo ostaje prazno
i ne može da bude svirke. Što bi palio i gasio softver, samo tablica sa vremenima za svaki dan i gotovo.
Reply
Ako radis pod linuxom sa crontabom resis sve probleme oko pokretanja u odredjenim vremenima/danima itd.
Reply
I na Win ima Task Scheduler al' sve to ne treba kad koristiš namenski sofver. U ovom slučaju brodkasting sw.
Reply
Hvala momci.

Nema šanse da se svakog dana pravi lista. Obično ide radio tokom celog dana.
Liste se prave namenski za određene događaje.
Znam da je moguće da sve te funkcije dobijem kombinacijom različitih aplikacija i servisa.
Pitam samo da li postoji neko već kompletno rešenje koje sve ovo već ima u sebi.
Uštedelo bi mi nešto vremena i truda.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(06-20-2020, 06:27 AM)Vlada021 Wrote: Pozdrav.
Gde da otvorim novu temu za KiCad? Ima za operativne sisteme ali ne vidim dali postoji za programe nešto. Imam par pitanja pa da ne brljam ovde.
Ja sam svojevremeno otvorio ovde temu za KiCad i onda sam zamolio moderatore da ne bi bilo lose da se otvori posebna Forum tema PCB u kojoj bi nekoliko poznatih CAD softvera o kojima bi se raspravljalo dobili svoje pod-teme a bilo bi tu i tema za razne firme koje produkuju PCB kao i razni nacini DiY izrade PCB-a. Mislim da bi to bio poprilicno posecen forum kao i dobra raspodela informacija "na jednom mestu" o PCB-u.
Reply
(06-22-2020, 01:00 PM)TDA Wrote: Hvala momci.

Nema šanse da se svakog dana pravi lista. Obično ide radio tokom celog dana.
Liste se prave namenski za određene događaje.
Znam da je moguće da sve te funkcije dobijem kombinacijom različitih aplikacija i servisa.
Pitam samo da li postoji neko već kompletno rešenje koje sve ovo već ima u sebi.
Uštedelo bi mi nešto vremena i truda.

Nema komplikacija nikakvih. Radio program, daš mu zadatak za svaki dan npr:
Kada: PUSČPS
Zadatak: Pusti 'SwissJazz' ili 'Jazz24'.
Početak emitovanja: 07:45
Kraj emitovanja: 17:15

i to je to. Nadgledaš povremeno da li je u redu ili treba promena radio stanice eventualno.
Skini AlbumPlayer pa ćeš u poddirektorijumu Radio naći gomilu radio stanica, lako se prevede nazad u m3u oblik.
Reply
Đorđe,
treba mi nešto besplatno i za Linux...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Kao sto su vec pomenuli ovo http://www.albumplayer.ru/linux/index.html + crontab i sve to na linuxu.
Znaci to + crontab i resen problem za 5minuta, imas ono sto ti treba, besplatno.
Ako ovaj albumplayer za linux ne radi uvek mozes da odradis iz crontaba da prozivas vlc i u putanji za vlc da stavis playlistu po zelji, tako da sa crontabom mozes u toku dana da menjas playliste itd, plus vlc ima i web interface pa mozes da mu pridjes od spolja.
Ako se ne snalazis sa linuxom javi mi se na private pa mozemo da nastavimo 1 na 1 preko vibera prepisku i da ti pomognem sta treba.
Reply
Zna li se zašto mi se dešava kad hoću nešto da tražim na forumu da mi izbacuje stranicu kao da nisam ulogovan, ulogujem se i ponovo idem na pretragu i isto mi ponovo, to se takođe dešava kad odem na nečiji profil i hoću da pretražim poruke bilo kod člana.
Sasvim normalno pristupam privatnim porukama, mogu da pišem postove na forumu.
Sve se dešava na Operi na androidu.
U prilogu je slika kako to izgleda.

Inače tražim linkove koje mikikg postavio pre nekog vremena vezano za email adrese i lozinke koje ostavljamo na kojekakvim sajtovoma i koji su završili kao javno dostupni posle nekih upada u baze podataka.


Attached Files Thumbnail(s)

"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)