Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renault Clio ECU
#1
Možda netko ima ideju, prije nego zapalim svoj Clio?

https://www.digital-kaos.co.uk/forums/sh...CU-problem

Uglavnom dosta se je toga promjenilo kod majstora, pa sam onda ja još po uputama zamjenio dodatno djelove prije kopanja po ECU.
I prije nego sam krenuo sa njim, a kada su majstori već odustali, sam probao kada dođe do toga da ne pali malo lupkati po ECU, jer sam u jednom trenu primjetio da je nakon zalupljene haube proradio.

Pa sam predpostavio da je negdje loš spoj ili takvo nešto.
Majstori ga još pale da izvade glavni relay i vrate i nakon toga neko neodređeno vrijeme sve radi.
 
Nabavio sam drugi EMS3132, ali nisam pazio na ovaj drugi broj pa su mi uvalili drugačiji.
Naknadno sam shvatio da taj nema CAN bus čip.

E sad sam ja svog prelemio, čekam još renault link da napravim full backupe, pa ću testirati.
Ali me zbilja zanima ako netko ima iskustva, da li je moguće da je kod na oba ECU isti, a da samo iz podataka flash-a koristi CAN ili ne koristi CAN.

Jer puno manji problem mi je dodati CAN čip ako je tako nego tražiti novi zamjenski ECU u tko zna kakvom stanju...
Kompletan flash chip sam već napravio backup i on je na tom zamjenskom ECU, ali sumnjam da bi to radilo bez CAN komunikacije (vjerojatno ne bi upalio, ali ne znam da li ima još neka zaštita - tipa da mi nešto pobriše).
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)