Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duvaljka i lemilica komplet
#1
Imam izraženu potrebu da kupim ovakvu kombinaciju, ali mora da bude kompaktno. Mali mi radni sto, a i ne radim ja nešto puno, znači sprava je za teškog amatera.
Za sada gledam ovo. Može biti i malo skuplje, samo da je kompaktno i koliko-toliko pouzdano. Duvaljku bih zaista retko koristio. Možda neko ima neki bolji predlog?
Polovne stvari me ne zanimaju, osim ako nije nešto skoro pa novo ili slabo korišćeno.

http://www.supermarketic.com/oprema-za-m...U-BK-878L2
Reply
#2
Takvu kombinaciju koristi svakodnevno i moj drugar, TV serviser i prezadovoljan je! Smile
Reply
#3
za cega treba duvaljka? ja je imam 20 godina i jako retko je koristim. Sve 8 pinske smd odlemljujem lemilicom tako st prvo dignem jednu stranu a onda drugu. sva lemljenja idu sa obicnom lemilicom i fluksom
Reply
#4
(04-06-2021, 08:17 AM)Bocko Wrote: Takvu kombinaciju koristi svakodnevno i moj drugar, TV serviser i prezadovoljan je! Smile

Odlično, hvala.
Reply
#5
(04-06-2021, 08:44 AM)Jevrem Wrote: za cega treba duvaljka?  ja je imam 20 godina i jako retko je koristim. Sve 8 pinske smd odlemljujem lemilicom tako st prvo dignem jednu stranu a onda drugu. sva lemljenja idu sa obicnom lemilicom i fluksom

Oću da se naučim, zatreba mi ponekad i onda moram da gnjavim kuma, zalemi, odlemi. Treba mi nova lemilica, pa onda da uzmem sve đuture.
Reply
#6
Sa takvom sličnom puhalicom sam radio davno u jednom rtv servisu, to je sasvim pristojna puhalica ako nekome treba povremeno nešto odlemiti,zalemiti. Samo se treba naučiti lemiti sa njome. Ja sam kupio nedavno jednu takvu ali samo sa puhalicom za skinuti ekran od mobitela i napravio sam to bez problema. Nisam ništa baš sa njome lemio jer mi za takve slučajeve nije bila potrebna.

Čuj, imaš i Weller WAX2 stanicu, samo pikaš potrebne nastavke u nju. Cijena sitnica. Big Grin




P.S.


Neki dan sam dogovorio kupnju WX2 stanice sa dvije ručke, 55W i 120W, cijena oko 30-40% niža nego iz službene weller trgovine. Trebao bi preuzeti tamo sljedeći tjedan. Kolega sa drugog foruma koji je odličan serviser kaže da je baš najbolja stanica koju je do sada koristio. Naletio je na neki servis iz Istre, lik prodaje kompletnu opremu iz servisa, sve fluke,weller, alat pincete,klješta i takve sitnice sve oprema vrhunske kvalitete. Dva puta išao po robu, bolje da ne pitam koliko je love ostavio. Pa me baš pitao jel sa zainteresiran za jednu od dvije WX2 stanice koje je kupio.
Reply
#7
Onaj Baku mini kombo je dreš. Malo sam čitao recenzije, ima gomilu problema.

Sledeće na listi je ovo. Ima li iko nešto slično od Quick opreme?

http://www.supermarketic.com/alati/duval.../QUICK-715
Reply
#8
Izbegni kombo. 99% koristiš letilicu a 1% duvaljku. Nema potrebe da zauzimaju mesto na stolu obe.
Na Alitu ima odličan izbor ali trenutno zeza transport. Ako izabereš neku drugu destinaciju ( imaš mogućnost da ti se donese odatle) onda možeš i jeftinije ili za DŽ da prodješ (poštarina i slanje).


[Image: HTB1uDDrcm3PL1JjSZFxq6ABBVXas.jpg?size=1...06bec940c7]
Reply
#9
Evo nadjoh jednu sa free sheepingom

https://www.aliexpress.com/item/32272327...web201603_
32 Jevra sa rezervnim grejačem i 9 raznih dizni

[Image: Hfaf7354ca877477fb707844c2a347f52O.jpg]
Reply
#10
Siroma, te jeftinoće me plaše. Quick su dobre i lemilice i duvaljke. Onaj kombo dođe tri puna rezervoara goriva. 
Obično kupe Baku lemilicu, pa je zalepe da se ne raspada i koriste Quick vrhove.
Nisam kupovao lemilicu jedno 30god.
Reply
#11
Ako se hoce kvaliteta u srednjoj klasi preporucam:

https://m.aliexpress.com/item/1005001298....jpg_.webp

Ima coupona online pa se mozda snizi cijena jos 10%.

Ima unutra smps psu..pa je time zagrijavanje zraka brze brzo sa trafom..laksa je i jos j tome ima rezervnib dijelova na kineskim store online shopovima tipa vrhova..hot air guna..smps psua....samo trebas pazit te kineske lemne stanice nisu uzemljena kucista pa treba otvorit case..i spojiti sa uzemljenja ulaznog ac konektora zicu za kuciste da imas uzemljenje i esd za komponente kod lemljenja. Ima na youtube youtube video.....
Reply
#12
(04-13-2021, 10:06 AM)NIXIE Wrote: Siroma, te jeftinoće me plaše. Quick su dobre i lemilice i duvaljke. Onaj kombo dođe tri puna rezervoara goriva. 
Obično kupe Baku lemilicu, pa je zalepe da se ne raspada i koriste Quick vrhove.
Nisam kupovao lemilicu jedno 30god.

Pretpostavka je majka svih zajeba. Meni ono deluje solidno. Za amaterski rad.
Reply
#13
(04-13-2021, 10:19 AM)ronovar Wrote: Ako se hoce kvaliteta u srednjoj klasi preporucam:

https://m.aliexpress.com/item/1005001298...3739MFEtrL&browser_id=2c93a64975574e89b60c198ea6596896&aff_trace_key=6492f3e206f74737b96adc36fbb4b30a-1618224485598-05027-_97NreH&aff_platform=msite&m_page_id=178ca832403238c208a9477fc7be193cbfd9521aa3&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FH7b03bec8fba64d2c801fd992c5744167H.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

Ima coupona online pa se mozda snizi cijena jos 10%.

Ima unutra smps psu..pa je time zagrijavanje zraka brze brzo sa trafom..laksa je i jos j tome ima rezervnib dijelova na kineskim store online shopovima tipa vrhova..hot air guna..smps psua....samo trebas pazit te kineske lemne stanice nisu uzemljena kucista pa treba otvorit case..i spojiti sa uzemljenja ulaznog ac konektora zicu za kuciste da imas uzemljenje i esd za komponente kod lemljenja. Ima na youtube youtube video.....

Srbija i Aliexpress ne idu u istu rečenicu trenutno, na žalost... Smile
Reply
#14
Lemilica model "Trigerova metla"
17 puta menjao vrh a grejac samo 14 puta
Reply
#15
(04-13-2021, 02:40 PM)progster Wrote: Srbija i Aliexpress ne idu u istu rečenicu trenutno, na žalost... Smile

Često nalazim na ebay iste stvari sa mnogo manjom poštarinom, ako si na to mislio.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)