Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celeron compact flash
#1
Pozdrav drugari, HELP WANTED!
Radi se o sledećem.
Komp je sa Celeronom sa 2GB RAMa (maximum). Na matičnoj postoji Compact Flash konektor za boot device i ništa više! Huh
Ni SATA ni IDE. USB konektor na ploči ne postoji, samo pinčići da se nabode neki kabl sa USB A konektorima pa da se pristupi. Priključio spoljni CD i bootujem sa njega, dakle radi.
Ima i Touch Panel 15" u portret orijentaciji.

Potrebno je napraviti embedded sistem. Šta predlažete?

1 CF card 4 (8) GB i Volumio?  Da li Volumio podržava Touch i portret orijentaciju?

2 Windows 7 embedded? Da li CF zbog ograničenog broja R/W ciklusa odgovara ovoj nameni? Koji kapacitet CFa je potreban za WIN 7? Ima li neke cake kod instaliranja Win 7  na CF karticu? Nije li Celeron slab za Win 7?

Da li postoji neki HDD ili SSD sa compact flash konektorom? Adapter da se HDD (SSD) ubode u compact flash?
Da li je primenjiv CF to SD adapter. Da li SD kartica može da bude boot medijum?
 Kakvi su oni HDDovi iz iPoda? (1,8 ") mogu li da se ubodu u CF? Mislim na CF hard diskove. npr  MK8007GAH CF Hard Drive

Ima li neko na probu takav disk? Ili skršen iPod?
Reply
#2
Ja bih neki Linux na CF. Možeš da ga butuješ i sa USB stika pošto imaš taj USB konektor na ploči. Može i SD, raspberry pi se tako boot-uje.
Postoje i CF to IDE adapteri. Jeftini su i na aliju.
Po meni bi najbolje rešenje bio neki light linux koji bi se sa CF po podizanju gurnuo u RAM.
Reply
#3
CF kartice su takodje sa paralelnim interfejsom, kao i IDE, i mogu da budu dosta brze, merljivo sa IDE diskovima. Brze od SD kartica u svakom slucaju
Reply
#4
(03-17-2021, 10:28 AM)gorankg Wrote: Ja bih neki Linux na CF. Možeš da ga butuješ i sa USB stika pošto imaš taj USB konektor na ploči. Može i SD, raspberry pi se tako boot-uje.
Postoje i CF to IDE adapteri. Jeftini su i na aliju.
Po meni bi najbolje rešenje bio neki light linux koji bi se sa CF po podizanju gurnuo u RAM.

Ne znam na koje adaptere misliš. Ja što sam video su obrnuti od onoga što meni treba. Da se CF ubode na mesto IDE HDDa.

Sve liči na to da će Volumio da se zavrti. Samo da nabavim 4Gb ili veću CF karticu
Reply
#5
(03-17-2021, 11:43 AM)Sir Oliver Wrote:
(03-17-2021, 10:28 AM)gorankg Wrote: Ja bih neki Linux na CF. Možeš da ga butuješ i sa USB stika pošto imaš taj USB konektor na ploči. Može i SD, raspberry pi se tako boot-uje.
Postoje i CF to IDE adapteri. Jeftini su i na aliju.
Po meni bi najbolje rešenje bio neki light linux koji bi se sa CF po podizanju gurnuo u RAM.

Ne znam na koje adaptere misliš. Ja što sam video su obrnuti od onoga što meni treba. Da se CF ubode na mesto IDE HDDa.

Sve liči na to da će Volumio da se zavrti. Samo da nabavim 4Gb ili veću CF karticu

Moja greška, neće ići ovi adapteri jer ne možeš da ih vezuješ na tvoju ploču.
Reply
#6
Sa CF se na Intel DG201 ploči (koja ima ATA priključak za diskove) bez problema podiže XP Tongue
Drugi disk je neki prastari ATA 2,5" koji je šerovan na mreži a na njemu se nalazi i swap, pošto jadna pločka ne podržava više od 2Gb RAM.
Lepo tera CNC mašinicu.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
#7
Minimum requirement is WIN 7 ( zbog Tidala)
Reply
#8
Probaj da instaliraš Android x-86 na tu makinu. Poveži neki USB hub pa možeš da imaš miša, tastaturu te USB stik sa ISO slikom OS-a za prebaciti na CF karticu a ako proradi kako treba, onda imaš i tač skrin i Tidal app za skinuti i svašta nešto androidsko.
Reply
#9
Danke Niče. Evo proučavam. Sutra mi stiže CF 4GB pa ke vidime dal će stane.
Reply
#10
Volumio proradeo sa CF kartice. Radi i touch ali ne bas najbolje. Orijentacija ekrana je landskejp a touch portret. Kad vučem prstom po ekranu , pointer ide u lošem smeru (900 okrenuto)
Treba izmeniti neki ini fajl ali ne znam kako da mu pridjem. nemam terminal, samo Volumio UI. Zna li neko kako se aktivira comand line?

Niče, onaj Android sam probavao i nesam uspeo. Jel tebi uspelo?
Reply
#11
RadiJo ali bagovito, pucao na komande sa tastature najviše. Što sam nekako i očekivao - ipak je namenjen za tač komande.

EDIT:
Što se Volumia tiče - edituj fajlove pre nego ih prebaciš na CF karticu. Negde sam video pisaniju za izmenu orijentacije ekrana - trebalo bi da je na Reddit sajtu ali gde, koja sekcija, ne se sećam.
Reply
#12
Uspeo da nateram Volumio (free verziju ) da svira Tidal Zjeee
Može na dva načina
1 Airplay stream sa nekog iPad (iPod, iPhone) Ili Win android uredjaja sa emuliranim Airplay protokolom (AirFoil npr)  , na Volumio.
Volumio rendiše a tabletr komunicira sa Tidalom i pušta na Volumio. mane ( ako zanemarimo da je Volumio samo renderer, a mozak je tabletić - uvek ima neki višak fiončić koji može da se iskoristi za klijent) su to što podržava samo CD kvalitet (44.8/16)

2 BoubbleUPnP https://play.google.com/store/apps/detai...n_US&gl=US
Isti princip, ali mnogo fleksibilnije rešenje,  Androidčić se loguje na Tidal, bira liste, albume, pretražuje po autorima, albuimima, genre-u,.... ma svašta
Za renderer se izabere Volumio i .... ojha
može i HiRes

E sad ostaje mi samo da rešim problem kako da nateram Volumio da uspravi ekran (Portret umesto landscape orijentacije)
Zna li neko kako da se zada Portret orijentacija???
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)