Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rucni alat
hvala obojici, pogledacu
gledao sam vec po nete neke milwaukee zastitne naocare
izgledaju kao obicne naocare priblizno
namena bi bila busenje i brusenje recimo
Reply
Vidi, posto vise od 10 godina probodim radno vremem u proizvodnim pogonima gde su 90% bravari i zavarivaci mogu sa punim pravom da ti kazem da ne juris nista skuplje i bolje od najprostijih naocara u bilo kojoj gvozdjari reda 150 din. Za 10 godina nisam doziveo da mi je spon razbio naocare ali sam 100 puta dozive da mi spon podleti pod naocare i upadne u oko. Nekada je to bilo bezazleno i lako sam izvadio sam ili uz pomoc kolege a par puta sam morao kod ocnog.
I ne zanosise da ti naocare sa nekalvim penastim dihtunzima bolje stite oko jer cest tw dihtunge odmah pobacati jer zbog njoh naocare magle.
Najveci problem naocara je sto se izgrebu i smanje vidljibost, a jos veci problem je sto apsolutno sve pa i najskuplje imaju malu dioptriju koja posle 30ak min izaziva glabobolju.
Dakle, odes u bilo koju gvozdjaru i kupis nekoliko pari naocara po 150 din, i cim ti se izgrebu toliko da nisu kristalno providne bacis u uzmes nove. Mnogo je bitnije da kroz te naocare vidis sta radis nego da se zanosis da ce da zaustavi projektil Smile
Vizir je po meni bolja zastita jer stiti celo lice.
Veruj mi, uvek se nadje neki spon koji proleti kroz nekakvu rupu na naocarima.
Milwaukee, 3m q... p...., sve je to preskupo a ne stiti bolje. Sto se tice polu maski, maski za zavarivanje itd. 3M je tu broj 1 pa posle njega 10 mesta prazno. I to mi se dokazalo 10000000 puta.
Reply
I jos jedna stvar, bolje daj velike pare za rukavice i bluzu i obavezno koznu kecelju ako hoces da drndas brusilicom. Kozna kecelja stiti i odelo i tebe. Jednom mi se otela brusilica iz ruku a na njoj je bila namontirana celicna cetka. Otela mi se tako sto sam na sebi imao bluzu kojoj je bio pocepan dzep i ta celocna cetka mi je zakacila taj zep i brusilica je krenula da se mrsi u bluzu i stigla je da se ugasi taman kod mog grkljana. Brusilica je milwaukee i u sebi ima zastitu od preopterecenja i zato se ugasila. Da je bila neka jeftilenka bez zastite ko zna da li bih ja danas kucao ovde.
Drugo, ploce za secenje da kupujes uvek najbolje npr. Pferd, 3M, Lukas jer jeftine su dosta ekscentricne ili ne trpe uvijanje pa lako puknu. A kad ploca za secenje pukne brusilica se otme iz ruku i natavi sa radom i skakuce nekontrolisano. Tako je moj otac isekao palac, sva sreca pa je ostao da visi pa mu ga vratili, i list na levoj nozi u duzini od 10ak cm.... Bilo je krvi na sve strane.
I onaj sto kaze da je alat skup taj i ne zna ili u opste ne radi nista takvim alatom.
Reply
Ili sto je najgora "ideja" koja ljudima pada na pamet je da na brusilicu stave testeru za drvo. Retko ko ne zavrsi na usivanju i to u boljem slucaju.
Reply
A umeju pametnjakovići i da okrenu štitnik za 180 stepeni da ih "ne bi pržile" varnice prilikom sečenja. Imao sam prilike da čujem da je na jednom gradilištu u RU čovek nastradao od reznog kamena koji je pukao i zabio mu se u glavu. Nije jadničak stigao ni da jaukne (rus).
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Ma što da okrenu, skinu, šta će to tu uopšte...
Reply
I to rade baćuške.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Da, skidaju stitnike svi redom. Ako kojim slucajem stitnik smeta onda brusilica nije adekvatan alat.
U mom slucaju stitnik nije bio od pomoci jer je celicna cetka takva da strci ispred stitnika tako da on nije imao ulogu.
Reply
I celicna cetka na brusilici zna da bude opasna jer otpadaju zice i lete na sve strane. Radio sam jednom u sortcu, sve mi je noge izbola. Nije strasno ali nikad se ne zna.
Inace, brusilicu ne uzimam u ruke dok ne stavim naocare i to one sto sto lice na ronilacku masku. I opet zna po nesto da se zavuce izmedju lica i maske.
Reply
Mislim da sam ovo već kačio negde, ali ako:

[Image: attachment.php?aid=34341]
Reply


Već duže vreme jurim dobra krimp klešta za papučice i konektore, našao na KP nove za 2k. Ove su za manje konektore od 1mm do 1.9mm. Made in Japan...
Šteta što se Engineer ne prodaje i kod nas zvanično. Smile
Reply
Odlične, ima li ih još kod prodavca, i sam sam u potrazi?
Reply


Ovo je oglas, ali ako sam ga dobro razumeo, ima samo jedna, pitao sam da li je moguće poručivanje drugih modela, i rekao mi je da bi bilo moguće, ali po značajno većoj ceni, tj. onoj pravoj, ovakve su inače 50$ u TME (ne znam odakle nabavlja):

https://www.tme.eu/rs/en/details/fut.pa-...eer/pa-09/

Ova klešta su stvarno odlična... Japanci su ih napravili vrlo skromno (na prvi pogled), izgledaju kao da koštaju 500din na buvljaku, nemaju nikakve račne, krimpuju samo jedan po jedan terminal, ali to radi... Sve radi na prvu, nikakve deformacije konektora itd. Imao sam dosta problema sa onim modelima sa AliExpress-a i buvljaka (~2k RSD) sa deformacijom konektora, valjda zato što pokušavaju da krimpuju oba odjednom, a za gornji konektor je potrebna značajno manja sila, tj. nije cilj da košuljica pukne... Verovatno da to neki Knipex od 150e rešava bolje...

Planiram da kupim njihov PAD-13 model, kontaktirao sam danas Sprint da vidim da li je moguće poručivanje preko njih iz TME, pa ću videti šta će mi reći... Kontaktirao sam i prodavca u vezi sa tim PAD-13 modelom, pa javljam ako dobijem neki koristan info. Smile

EDIT: Dobra stvar sa ovim PAD-13 modelom je što je modularan, pa je moguće nabaviti rezervne košuljice za manje konektore:

https://www.tme.eu/Document/18a3dd0880b8...imping.pdf

To zajedno čini PAD-02 set...
Reply
Hvala za info, naravno, nema Smile
Reply
Slao upit za:
https://www.tme.eu/rs/en/details/fut.pad...er/pad-02/

https://www.tme.eu/rs/en/details/fut.pad...er/pad-13/


Odgovor:


Quote:PAD-02 -   133 EUR

PAD-13 -  64 EUR

Ako potvrdite danas do 16:00 - poručujemo danas pa stiže za 10 dana

SPRINT

Srdačan pozdrav,

SPRINT ELEKTRONIKA d.o.o.
Braće Ribnikar 15 lokal 8
21000 NOVI SAD
SRBIJA
Reply
Malo utisaka, možda zareba...

Testirao sam pomenuta Engineer PA-09 krimp klešta za raznim konektorima: Molex KK254, Molex Picoblade, JST SH, GH, ZH, PH . Sve pomenute konektore krimpuje bez problema i vrlo uspešno. Rezultat u nekim slučajevima verovatno nije kao sa originalnim alatom, ali za 40-50$, koliko koštaju ova klešta, odličan... Treba malo vežbe dok se oseti kolika je sila potrebna za koji konektor, i koji deo konektora... Ono što je bolna tačka su Mini-PV (ili razne "dupont" kopije). Za krimpovanje ovih konektora su potrebna klešta za cilindričnim otvorom (zbog dela za izolaciju koji treba da "obgrli" kabl, a ne da se podvije), tako da rezultat krimpovanja nije ni blizu originalnog. Naravno, i pored toga je moguće napraviti funkcionalne konektore, koji ulaze u header, ali neće izgledati kao original. Stvarno vredi pokušati sa ovim kleštima pre kupovine original klešta za konektore, a to je samo u slučaju Picoblade oko 500$, što je 10 puta skuplje...
Reply
Reply
Nenormalno tvrde sečice, za ekstra mali novac: ProsKit 1PK-037S

https://www.retam.co.rs/katalog#U2XEjWljZQ==:MTEwbW0=

P.S.

Te su mi glavni adut za skraćivanje pin header konektora (da ne mrcvarim Bahco).
Inače, ti pinovi od header ubiju one fine sečice u prvom "ugrizu".
Reply
Knipex sečicama, kadrim,da seku piano žicu 2,5mm, se skraćuju vijci 5mm za tiple 8, kada su duži od potrebnog Smile
Jedino, što ne može baš svako da pritisne dovoljno Smile
Reply
Meni je Sandvik od 100e, koji je hladno sekao: M3, M4, eksere i tako to, pukao kao staklo kad sam jednopotezno odsekao običan licnasti kabl 5x0.75.
Na istu foru mi je isto pukao Lindstrom u sličnoj klasi cene. Obe sečice su bile za klavirsku žicu, a poginule su od običnog tankog i mekanog licnastog kabla.
Naravno na oba komada su sečiva ostala oštra kao iz prodavnice, samo otpala...

Primetio sam da su pukle u sudaru sečiva posle odsecanja (prvo su odsekle pa je samo otpalo jedno sečivo) i od tad se držim strogog pravila da kablove odsecam: namenskim za kabl ili drugim sečicama koje su mekše, ili iz dva tri manja "ugriza" sa skupim klavirskim.

Te skupe su vrlo tvrdo kaljene i osetljive su na brz sudar sopstvenih sečiva.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)