Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rucni alat
#61
Čestitke za nove alatke (Ubledelo dete & Miki)
Dok je Merkur bio snažan, nudili su komplete alata pod njihovim brendom 'MTECH' po korektnim cenama a kvalitetu bliskom Unior-ovom. Da se razumemo,
i Unior je srednja klasa po kvalitetu. Elem, ja uzeo dva manja seta iz tadašnje ponude. Da sam bio pametan da uzmem i onaj najveći. Sada ih više nema.

Reply
#62
@nik
ne brini za velike setove, njih ima polovnih na kupujemprdaje cak i nekoriscenih a za male novce
tesko je evntualno naci mali set
Reply
#63
Razmisli o kupovini na komad okasto viljustastih kljuceva koji se koriste.
U setu je kamara gvozdja koji vrlo retko nadju primenu.
5.5, 7, 8, 10, 13,17, 19 i eventualno neki francuski kljuc.
Reply
#64
@vlajko
razmisljao sam na tu temu, mada sam sa gedorama hteo sve da pokrijem do 13
a setovi su mahom velikih brojeva, neretko pocinju sa 8 ili 10
tako da je tvoj predlog skroz na mestu
Reply
#65
(06-05-2020, 04:30 PM)Vlajko Wrote: Razmisli o kupovini na komad okasto viljustastih kljuceva koji se koriste.
U setu je kamara gvozdja koji vrlo retko nadju primenu.
5.5, 7, 8, 10, 13,17, 19 i eventualno neki francuski kljuc.

Tako san i ja mislija, i onda iden stegnit RCA i svatin da je 12 Big Grin
Reply
#66
Kljuceve kupis sve do 32. Sta da radis sa 17 i 19 kada krenes da menjas virble, slavine i slicno Wink. Inace a vodovod i kanalizaciju, obavezno i jedne rocangle.
Meni se smejali kada sam za 200 din na buvljaku kupio okasti Unior 24-26. Samo jednom neka zatreba pa se isplati (a zatrebao).

U samoj kuci (da ne trcim za sve u garazu) imam jedan ruski komplet kljuceva do 32, kupljen 90-tih kada su Rusi dolazili i prodavali sve i svasta. Nije bas lep kao Unior ali radi posao vise nego dobro. Da sam bio pametan kao sto nisam... nego mlad i lud, ko je mislio na alat Wink.
Reply
#67
@zare
jedan cevasti za pritezanje slavine za lavabo da nabavim, samo da saznam koji je broj.
jednom sam se majmunisao oko sifona sa nekim klestima, bar pola sata sam upucao
Reply
#68
(06-05-2020, 05:18 PM)zare Wrote: Kljuceve kupis sve do 32. Sta da radis sa 17 i 19 kada krenes da menjas virble, slavine i slicno Wink. Inace a vodovod i kanalizaciju, obavezno i jedne rocangle.
Meni se smejali kada sam za 200 din na buvljaku kupio okasti Unior 24-26. Samo jednom neka zatreba pa se isplati (a zatrebao).

U samoj kuci (da ne trcim za sve u garazu) imam jedan ruski komplet kljuceva do 32, kupljen 90-tih kada su Rusi dolazili i prodavali sve i svasta. Nije bas lep kao Unior ali radi posao vise nego dobro. Da sam bio pametan kao sto nisam... nego mlad i lud, ko je mislio na alat Wink.

kad smo bili mladi i lepi - svi,nego je bio jedan jedini u mislima. bio je univerzalan i ne-metalni! Smile kad se počne razmišljati o ovakvim alatima to obično bude znak da smo tad samo lepi... Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#69
Za pritezanje jednoručnih slavina - cevasti 11 Smile
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
#70
(06-05-2020, 04:30 PM)Vlajko Wrote: Razmisli o kupovini na komad okasto viljustastih kljuceva koji se koriste.
U setu je kamara gvozdja koji vrlo retko nadju primenu.
5.5, 7, 8, 10, 13,17, 19 i eventualno neki francuski kljuc.
Ko Japanca nije vozio, ne zna šta je muka. Big Grin
Reply
#71
(06-05-2020, 10:33 PM)progster Wrote:
(06-05-2020, 04:30 PM)Vlajko Wrote: Razmisli o kupovini na komad okasto viljustastih kljuceva koji se koriste.
U setu je kamara gvozdja koji vrlo retko nadju primenu.
5.5, 7, 8, 10, 13,17, 19 i eventualno neki francuski kljuc.
Ko Japanca nije vozio, ne zna šta je muka. Big Grin
Daaaaa 12 i 14
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#72
I starog francuza-Citroen-11,12 ; 14 21 itd...
pOz
Reply
#73
Drustvo, gde mogu da se kupe neke kvalitetne burgije za busenje vitroplast-a, velicine tipa 0.8mm, 1mm, 1,2mm 1.5mm?
Reply
#74
Bušiš ručno ili imaš stubnu?

Ako imaš stubnu onda ti je rešenje nešto ovako:
https://www.ebay.com/c/1839250530

Jedna ovakva može da izbuši verovatno i hiljade rupa, mana ovih burgija je što su jako lomljive, pa ako bušiš "iz ruke", neće da potraju...
Reply
#75
Nemam trenutno stubnu busilicu za te PCB potrebene, imam neku malu rucnu, uglavnom mi treba samo za neke dodatne rupice ili rasbusivanje postojecih.
Reply
#76
Onda su ti bolja vulgaris "crna" od 0.8mm pa na dalje, ta sigurno možeš da nabaviš lokalno za siću. Karbidna su sklona pucanju ako se buše iz ruke ili čak i običnom stupnom bušilicom. Za karbidna koristim samo proxonovu mini bušilicu sa jako dobrim DIY stalkom.
Reply
#77
Ja sam naleteo na Hawera burgije za inox na popustu a sada čitam u katalogu da su za pertinaks ipak bolje HSS-G, 'Sprinter' koje buše pod malim pritiskom
ili HSS-R, standardna serija burgija. Uvoznik (veleprod) je firma Magrem iz Bgd-a (ima još dosta brendova) pa možeš da pitaš koja firma naručuje a da je iz Kg.
Reply
#78
Za vitroplast samo te karbidne dolaze u obzir i izbuse cudo, ali iz ruke nemoguca misija.
Ostalo sto moze iz ruke i nece da puca je sa druge strane previse mekano i posle 50 rupica u vitroplastu se istupe.
Reply
#79
u konradu je bilo pakovanje burgija 0.8 1 1.2 mm pakovanje po tri komada za 2.2e. jedna burgija 0.8mm izbušila je oko 300 rupa iz ruke i još je sposobna,i žao mi što nisam kupio bar deset pakovanja. sad mi kao i Mikiju takođe trebaju baš te 0.8mm - imam ih ali ne kod sebe,isto kao da ih i nemam.
od karbida bežim jer nemam stubnu bušilicu.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#80
http://kelco.rs/katalog/komponente.php?q=burgi&search=

Ne zaleći se na one sa prstenom, kao što su drugi napisali, pucaju k'o staklo iz ruke (vidija - tvrda al' krta).

Ne računaj na dugi vek HSS burgija u vitroplastu. 10 rupa (ako i toliko) i u đubre. 3.5 mm i eventualno 4mm HSS koje koristim za razbušavanje rupa za montažu najčešće menjam.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)