Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prijemna antena za FM
#21
@branko tod

Evo ddaniel ti je dao sto je potrebno. Ako hoce neke stanice iz odredjenog pravca onda nije lose koristiti i koji element. U svakom slucaju probajte makar sa ovakvim dipolom lako se pravi pa javite rezultate. Imao sam bliske radio stanice na oko 4km, ali imao sam dobre prijemnike poput Blaupunkta RDM169 London sa Sharx tehnologijom promenljiv IF filter, nije bilo problema ako se ne pretera sa pojacanjem.

Pojacavac lici na ovaj
https://www.eurovik.rs/antensko-pojacalo-pae777
Reply
#22
ddanijel, prvio će praviti dipol i probati bez ampa, posle ide neki amp.
I ja sam našao taj kalkulator i sa njega je ona slika koju sam okačio.
Za dobar koaksijalac pitam jer za kablovsku tv moram da postavim
35 metara novog kabla jer mi stari ponekad pravi probleme.

Omegakg, biće podneti izveštaji, a što se tiče pojačala mislim da se
za te pare ne može kupiti išta ozbiljno.
Reply
#23
Što se koakcijalca tiče već je bio spomenut RG59. Uzmeš taj i mislim da neće biti problema,jedino ako možeš da vidiš prije kupnje da ima dobar oklop jer znam da RG59 ima po raznim cijenama od 1€ pa do 2-3€ barem u Hr. Kakvim sve kablovima vode signale za satelitsku i običnu TV RG59 je vjerojatno red iznad tih.
Reply
#24
Po meni je ipak bolji RG6 - deblji (pogotovu za velike dužine instalacija), pokriva širi spektar frekvencija itd. Ali gledati RG6 sa punim bakarnim vodom a ne jeftine CCS - čelične presvučene bakrom. Lako se prepozna po krutosti srednjeg voda - čelični je vrlo teško saviti.
Reply
#25
Dubina prodiranja struje-korisnog signala u unutrasnjost provodnika na tim frekvencijama je vrlo mala-skin efekat.
Pouzdan podatak za prodiranje struje u unutrasnjost provodnika AWG 40 ili 0, 078mm (priblizno) je 2,9MHz.-
Ako se kabal negdje "samonosi"-nije polozen u i na zid, treba razmisljati i o samonosivom kablu-ima celicnu sajlu
kao telefonski samonosivi kablovi, skuplji je , ali vrijedi.-
pOz
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)