Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COM port sniffer za WIN10
#1
Treba da na brzinu pregledam neku komunikaciju na COM portu a sve što sam imao u tu svrhu mi sada ne radi zbog isteka licenci ili win10. Da li neko ima free rešenje?
Reply
#2
Mi matorci u doba modema smo koristili terminal konzolu za razgovor sa Com portovima. Ima nova verzija, vidi dal' pomaze: https://github.com/microsoft/terminal
Reply
#3
Mozda ti pomogne "socat" koamanda, ima build i za Windows:
https://github.com/StudioEtrange/socat-windows

Ovde opisuju kako to moze da se uradi sa "socat" + "tee" komandama
https://unix.stackexchange.com/questions...rt-traffic

Quote:socat is a tool to connect (nearly) everything to (nearly) everything, and tee can duplicate streams.

Code:
socat /dev/ttyS0,raw,echo=0 \
SYSTEM:'tee in.txt |socat - "PTY,link=/tmp/ttyV0,raw,echo=0,waitslave" |tee out.txt'

Skoro sam koristio socat za preusmeravanje portova (umesto fizickog porta da gadja moj simulator) i to radi odlicno na *nix OS.
Reply
#4
BTW: Svi ti Windows programi koji nesto komuniciraju preko COM portova uglavnom mogu da rade i pod *nix preko Wine emulatora.
Evo bas sad imam tako nesto pokrenuto ovde, ja sam na macOS a pokrenuo sam neke Windows programe koji kominiciraju sa seriskim portovima preko USB-a.
Reply
#5
Probaj termite. Ima i hex view.
Reply
#6
@vojinilic @nik
Mislim da Goranu ne treba to, to su sve "obicni" terminal programi.
Koliko sam shvatio, on ima neku gotovu Windows aplikaciju koja prica sa nekim seriskim uredjajem, on hoce da "snifuje" saobracaj izmedju njih i za to trebaju neki drugi programi (imao je neki ali mu istekla demo licenca).
Reply
#7
Naravno uvek moze na fizickom transportnom sloju da presretne kominukaciju pomocu Logic analizatora ili DSO sa RS232 dekoderom ali to zna da bude smor, posebno ako mora da hvata vece sekvence ili treba nesto da "klikce" po Windows programu i da gleda sta se desava.
Reply
#8
@vojinilic
Izvini, malo sam bolje pogledao ovaj "termite" i koliko vidim on ima nesto oko preusmeravanja portova (vitualni null-modem portovi) i moguce da to moze da mu zavrsi posao!
Reply
#9
Bahh, ipak je "Termite" samo obican terminal program, za preusmeravanje i snifovanje mora da se radi dodatna gimnastika sa nekim pomocnim programima ...

Inace radi i pod Wine-om ...

[Image: attachment.php?aid=32844]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#10
Snašao sam se tako što sam na drugi računar instalirao neki od ovih što mi je free period istekao. Odlično završilo posao. HHD serial port monitor. Imam i neki plaćeni ali ne radi na Win10. Ja generalno ovakav posao završim tako što iskoristim neki od onih jeftinih USB to TTL serial donglova a na njega zakačim terminal program i to radi. Ovde je bio USB CDC koji nisam mogao da sniffujem na taj način.
Svejedno, moram da nađem neko stalno rešenje a ne da se svaki put cimam.
Hvala svima na savetima
Reply
#11
Mogu da predlozim HHD Software Device Monitoring Studio, vrlo mocan program za snifovanje usb, serial, net protokola
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)